Wiadomości

Gdzie zagłosować? Obwody wyborcze w Rumi.

16/10/2018

Wybory samorządowe w Rumi już w najbliższą niedzielę. Na naszej stronie dowiecie się jak zagłosować: JAK GŁOSOWAĆ. Na stronie PKW, w wyszukiwarce ulic znajdziesz adres Twojego lokalu wyborczego:  https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/obwody/221502

Pamiętaj, Twój głos jest bardzo ważny! W ostatnich wyborach w jednym z okręgów o zwycięstwie radnej zadecydował głos jednego wyborcy. Teraz to może być Twój głos.

Wywiad dla GWE24

15/10/2018

Dziś w gazecie Express Rumski (GWE24) ukazał się wywiad z kandydatem na burmistrza Leszkiem Kiersznikiewiczem. Poniżej prezentujemy treść wywiadu: 

Jak powstał pomysł, by kandydować na urząd burmistrza miasta?

Bezpośrednim impulsem było to, co obecne władze zrobiły z rumskimi szkołami. Jestem nauczycielem, ale też byłem zastępcą burmistrza 5 lat temu i zarządzałem rumską oświatą. Wiem, że można było zrobić to inaczej. Nikt nie rozumie, dlaczego w zeszłym roku połączono szkoły, a w tym roku z powrotem rozłączono. Straciliśmy w ten sposób ponad 1,5 mln złotych na dostosowanie budynków, czyli budowę placów zabaw, wyposażenie sal i świetlic. Przenoszono dzieci i nauczycieli ze szkoły do szkoły. Wielokrotnie zmieniano dyrektorów – w jednej ze szkół aż cztery razy. Na dzieciach nie można eksperymentować. Należy podkreślić, że nie ma to nic wspólnego z reformą oświaty. Tak zrobiono tylko w Rumi.

Jak scharakteryzowałby Pan rozwój Rumi na przestrzeni ostatnich dekad?

Mieszkam i pracuję w Rumi całe życie. Pamiętam, jak wyglądała w czasach mojego dzieciństwa.  Rumia jest jednym z niewielu miast, w którym cały czas przybywa mieszkańców. Zmiany są duże.  Każdy kolejny burmistrz ma w tym swoje niezaprzeczalne zasługi.

Co jest, Pana zdaniem, największą bolączką mieszkańców Rumi?

To co obniża jakość życia: korki, zanieczyszczenie powietrza i brak terenów rekreacyjnych. Ludzie chcą po prostu spokojnie i bezpiecznie żyć. Chcą dojechać do swojego domu po utwardzonej drodze, chodzić po prostych chodnikach. Rodzice oczekują, że będą mogli oddać dziecko do żłobka lub przedszkola, a szkoły będą bezpieczne i zapewnią wysoki poziom nauczania. Młodzież chce mieć gdzie spędzić wolny czas, a seniorzy potrzebują wsparcia. To wszystko można osiągnąć nawet niewielkimi kosztami poprzez lepszą organizację i racjonalne wydatkowanie naszych pieniędzy.

Co można uznać za zasługę obecnych władz miasta?

Z jednej strony, świetnie prowadzona jest polityka wizerunkowa. Muszę przyznać, że „Rumskie Nowiny” są kolorowe i trafiają do ludzi. Z drugiej – cieszy mnie to, że kontynuowane są niektóre nasze projekty: Budżet Obywatelski, termomodernizacja budynków gminnych, program utwardzania dróg płytami YOMB czy ciągi spacerowe wzdłuż Zagórskiej Strugi.

Jakie są największe błędy obecnych władz?

O szkołach już mówiłem. Niepokoi mnie ogromny wzrost zatrudnienia w Urzędzie Miasta. Cztery lata temu pracowało tam 98, a teraz około 150 osób. To dodatkowe miliony złotych, które można było wydać na inwestycje. Część nowozatrudnionych osób to członkowie rodzin radnych lub koledzy partyjni. Podstawowym kryterium zatrudniania urzędników powinny być ich kwalifikacje, a nie koneksje. Podobna sytuacje jest też w innych instytucjach miejskich. W moim zawodzie jest to nie do pomyślenia – nauczyciel musi mieć wykształcenie wyższe kierunkowe i kropka.

Jakie działania uznałby Pan za priorytetowe po ewentualnym objęciu urzędu burmistrza?

Zacznę od Mobilnej Rumi – to recepta na rozwiązanie problemów korków w mieście. Chcemy stworzyć nowe połączenia drogowe – jedno z Gdynią, budując drogę przez Dębogórze, drugie z Wejherowem poprzez budowę tunelu w okolicy Urzędu Miasta i bezkolizyjnego dojazdu pod wiaduktem do ul. Towarowej. Kontynuować będziemy też budowę dróg lokalnych. Stworzę Forum Miejskie, czyli nowoczesną przestrzeń publiczną w historycznym centrum Rumi. Obejmie ono Centrum Kultury wraz z salą widowiskową, nowe obiekty sportowe i rekreacyjne przy hali MOSiR, przeniesienie siedziby Straży Pożarnej i stworzenie w tym miejscu Centrum Aktywizacji Społecznej i rewitalizację Placu Kaszubskiego. Jest też tam miejsce na nowoczesny ratusz. Oddychająca Rumia to nasz plan walki ze smogiem i fetorem z oczyszczalni. Wszystkie szczegóły naszego programu dostępne są na stronie www.gospodarnosc.pl

W jaki sposób zamierza Pan realizować ideę dialogu z mieszkańcami?

Żeby skutecznie rozwiązywać problemy rumian, trzeba je po prostu znać. Będę przyjmować mieszkańców w urzędzie oraz stworzę platformę na stronie UM, gdzie będzie można zgłaszać swoje uwagi. Projekty składane do Budżetu Obywatelskiego będą dla mnie sygnałem, czego oczekują rumianie.

64 sety na 64-lecie Rumi

08/10/2018

W sobotę odbył się, jak co roku, urodzinowy turniej siatkówki. Na MOSIRze spotkały się aż 34 zespoły. Drużynie Gospodarności przyszło rywalizować ze strażakami z OSP Rumia. Trwała zacięta walka i o włos zespół Straży Pożarnej wygrał – wynik 2:1. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy.

Lubię Rumię!

30/09/2018

Już za 3 tygodnie wybory samorządowe. Przygotowaliśmy serię krótkich filmów na temat naszego miasta. Staraliśmy się unikać dłużyzn, nie o wszystkim zdążyliśmy powiedzieć – ze szczegołami można zapoznać się w zakładce PROGRAM.   
Zapraszamy do oglądania!

Piknik Rowerowy Rumia 2018 klubu SAMA RAMA

23/09/2018

Tradycyjnie, bo od 2012 roku, klub SAMA RAMA Romana Łuczaka zorganizował PIKNIK ROWEROWY dla wszystkich miłośników dwóch kółek.
Dziękujemy!

Brawo Roman! Nasz kandydat na radnego.

Lubię Rumię!

Więcej informacji na temat wydarzenia na Facebooku.

Uroczyste otwarcie kampanii

20/09/2018

W czwartek 20 września odbyła się uroczysta inauguracja kampanii wyborczej KWW Gospodarność – Leszek Kiersznikiewicz w Rumi. Oficjalna prezentacja kandydatów miała miejsce w DOMU BANKIETOWYM GRINHOLC o godz. 18:00.  www.dom-bankietowy.pl

Zaczynamy!

18/09/2018

W dniu wczorajszym 17 września zarejestrowaliśmy kandydatów do Rady Miejskiej Rumi KWW Gospodarność – Leszek Kiersznikiewicz. We wszystkich 4 okręgach wystawiamy pełne listy kandydatów. Obserwujcie naszą stronę i oglądajcie zamieszczone tam filmiki. 

Zarejestrowaliśmy Komitet Wyborczy Wyborców Gospodarność – Leszek Kiersznikiewicz

22/08/2018

Dziś w Słupsku z Tadeuszem Piątkowskim, radnym Rumi, zarejestrowaliśmy Komitet Wyborczy Wyborców Gospodarność – Leszek Kiersznikiewicz. Niedługo ruszymy z kampanią wyborczą, niedługo pojawią się ciekawe informacje, dlatego zachęcamy do obserwowania naszej strony.