Radni

Tadeusz Piątkowski

 Tadeusz Piątkowski
  • Wiek: 69
  • Zawód: nauczyciel akademicki

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele lat był przewodniczącym Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo” W tym czasie na terenie spółdzielni zapoczątkowano i intensywnie realizowano proces termorenowacji budynków.

Aktywnie zaangażowany w życie i sportowe miasta i osiedla. Inicjator, organizator i uczestnik wielu turniejów siatkówki, współzałożyciel i wolontariusz Towarzystwa Przyjaciół Siatkówki Rumia, którego drużyna seniorek przebojem weszła do Plus Ligi Kobiet. Od lat promuje siatkówkę na sierpniowym festynie w Parku Żelewskiego. Świetny mówca, potrafi dostrzec i przekonywująco przedstawić ważkie argumenty, uzasadniające głoszone przez niego tezy. Radni Gospodarności powierzyli mu funkcję przewodniczącego klubu radnych. Sympatycy piłki nożnej pamiętają go także z meczów piłki nożnej na 3 Majowym festynie, gdzie niezmiennie od lat, broni bramki Rumi.

Odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz medalem „Za zasługi dla Miasta Rumi”. Za swą działalność społeczną uhonorowany został przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Złotym Krzyżem Zasługi.

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.