Nasz Burmistrz
Nasz Burmistrz

Elżbieta Rogala-Kończak

Burmistrz Rumi dwóch poprzednich i obecnej kadencji, absolwentka Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej. Studia ukończyła z wyróżnieniem. Matka dwóch dorosłych synów, mąż Jarosław prowadzi prywatną lecznicę dla zwierząt. Jest współzałożycielką Ekologicznej Szkoły Społecznej, która z powodzeniem funkcjonuje od wielu lat w Rumi.

Przez kilka lat pracowała także w firmie leasingowej. Ma wieloletnie doświadczenie związane z samorządem terytorialnym. W życiu publicznym Rumi pojawiła się w roku 1990, jako radna Rady Miasta. Była również radną Rady Powiatu Wejherowskiego, a w 2002 roku została pierwszym burmistrzem Rumi wybranym w wyborach powszechnych. Pod jej kierownictwem, samorząd Rumi, okazał się najlepszym samorządem województwa pomorskiego, w swojej kategorii, w prestiżowym rankingu gazety Rzeczypospolita.

Jej aktywność w zdobywaniu pieniędzy na inwestycje miejskie przełożyła się na wzbogacenie budżetu inwestycyjnego o ponad 15 milionów złotych. Doprowadziła także do znaczącej poprawy stanu finansów miasta. W minionej już kadencji pomimo utrudnień, których doświadczała ze strony radnych koalicji większościowej KRN-PiS w Radzie Miejskiej, zrealizowała bogaty program inwestycyjny.

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.