Klub

Kim jesteśmy...

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane 19 lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy", która to nazwa stała się teraz credo naszego działania.

Jesteśmy grupą aktywnych ludzi, którzy nie otrzymują dyrektyw od żadnej parti. Łączy nas program, który sami stworzyliśmy. Nie wstydzimy się swoich działań ani swojej nazwy Gospodarność, która w życiu publicznym Rumi funkcjonuje już ponad 12 lat i zawsze oznacza to samo: rzetelność, fachowość, aktywność i zaangażowanie.

Łączy nas chęć kontynuowania pozytywnych zmian zapoczątkowanych po wyborach 2002 roku, w których zwyciężyła  nasza kandydatka na burmistrza E. Rogala Kończak. 

Na początku obecnej, kończącej się kadencji w radzie stworzyliśmy koalicję wspólnie z radnymi z PO. Jednak po upływie 2/3 kadencji koalicja to została zerwana przez PO a ściślej przez dwóch radnych PO. Po zerwaniu koalicji stworzyli oni nową 11 osobową koalicję  przeciwko Burmistrzowi i radnym Gospodarności.  

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Józef Chmielewski

Wybrany z okręgu nr 1. Członkiem Rady Miejskiej Rumi jest piątą kadencję. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady. Rada Miejska pod jego przewodnictwem we ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.