Kandydat na radnego

Jolanta Staszewska

 Jolanta  Staszewska

Bezpartyjna, zamężna, ma dwie dorosłe córki, od 22 lat mieszka w Rumi. Wykształcenie wyższe, nauczyciel, były dyrektor Gimnazjum nr 2 w Rumi. Odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi i Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Duże doświadczenie w pracy społecznej i samorządowej. Radna Rumi bieżącej kadencji, wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania, była przewodnicząca Komisji ds. Rodziny, Zdrowia  i Opieki Społecznej. Aktywnie działa na rzecz środowiska lokalnego. Prezes Rumskiego Centrum Wolontariat i wiceprezes Rumskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na aktywizację osób 60+, w latach 2012-2014 pozyskała trzykrotnie środki finansowe z ministerstwa MPiPS. Promuje i wprowadza  wolontariat wśród młodzieży i seniorów. Jest inicjatorką wielu działań na rzecz potrzebujących, ostatnio akcji „Z uśmiechem do szkoły”.  Kocha zwierzęta i im pomaga. Ma dwa koty i psa. Lubi dobrą lekturę, podróże i uśmiech.

W pracy radnej chcę wykorzystać swoje doświadczenie zawodowe, społeczne i samorządowe.  Moje priorytety to: działania na rzecz szkół i przedszkoli, zwłaszcza poprawa w nich bazy sportowej, wspieranie organizacji pozarządowych, działanie na rzecz poprawy estetyki miasta, tworzenie terenów rekreacyjnych, kontynuowanie działań na rzecz młodzieży i seniorów. Pragnę, aby Rumia była miastem przyjaznym dla każdego.

Zobacz i posłuchaj:  https://www.youtube.com/watch?v=ec_tDV_PsZw&feature=youtu.be

MIEJSCE GŁOSOWANIA:
Gimnazjum Nr 2
ul. Świętojańska 11
tel. 58 671-06-45

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Grażyna Pol

Rumianka od 38 lat. Wykształcenie wyższe pedagogiczne (WSP w Słupsku). Mężatka - mąż Tadeusz lat 48, syn Sebastian lat 26, córka Julia lat 13. Przez ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.