Najważniejsze informacje

22.10.2017

UTRUDNIENIA W RUCHU W JANOWIE

Utrudnienia w ruchu w Janowie

W związku z dalszymi pracami prowadzonymi przy przebudowie skrzyżowania Pomorska/Gdańska na odcinku około 100 metrów wyłączona z ruchu została ulica Gdańska - od ul. Pomorskiej w stronę ul. Dębogórskiej. Objazd odbywa się ulicami Częstochowską i Gdyńską (można na nie wjechać z ul. Pomorskiej oraz Gdańskiej). Oddany do użytku ...

czytaj więcej

11.10.2017

KASZUBSKA LITURGIA I REGIONALNA SZTUKA

Kaszubska liturgia i regionalna sztuka

Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo” zaprasza na Kaszubską Niedzielę w Janowie, która odbędzie się 15 października. Wstęp wolny. 

Dokładny program: 

Godz. 14.00 - Msza święta z kaszubską liturgią (w kościele św. Jana z Kęt w Janowie). 

Godz. 15.00 - Program artystyczny w Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo ...

czytaj więcej

10.10.2017

Wyniki budżetu obywatelskiego

Najwięcej głosów w budżecie obywatelskim - 1698 - otrzymał projekt prospołeczny „Defibrylator (AED) dla pływalni MOSiR Rumia i Hali Sportowo - Widowiskowej MOSIR Rumia. Wyniki zostały przedstawione podczas Gali Budżetu Obywatelskiego, która odbyła się w sali Multikino Rumia. 

W tegorocznych wynikach głosowania, w pierwszej piątce są również: 

2 miejsce - Udzielanie ...

czytaj więcej

05.10.2017

Czekają nas siatkarskie emocje!

Akademia Piłki Siatkowej Rumia - Mistrz Polski Młodziczek 2015 i 2016 zaprasza na II ligę kobiet w sezonie 2017/18 i mecze, które będą rozgrywane w Rumi, w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Hali I LO w Rumi. Terminarz przedstawia się następująco: 

 

Październik: 

15 października 2017, godz. 17 ...

czytaj więcej

30.09.2017

MAPA ZAGROŻEŃ W RUMI

Mapa zagrożeń w Rumi

Mieszkańcy Rumi zgłaszają informacje o zagrożeniach do Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Dane te znajdują się na ogólnodostępnym portalu, więc wiadomo, że informacje z naszego miasta najczęściej dotyczą: 

- nieprawidłowego parkowania
- przekraczania dozwolonej prędkości
- złej organizacji ruchu drogowego
- spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych
- wandalizmu
- małoletnich zagrożonych demoralizacją
- niewłaściwej infrastruktury drogowej 

Mapy ...

czytaj więcej

29.09.2017

Kto wybierał projekty Budżetu Obywatelskiego?

Gala Budżetu Obywatelskiego 2018 odbędzie się w czwartek (5. października) o godzinie 17:15 w Galerii Rumia (p. I, sala Multikina). Podczas uroczystości zostaną zaprezentowane wyniki tegorocznego głosowania, które trwało od 18.09 do 2.10 - prawo udziału miał każdy mieszkaniec miasta Rumi. Możliwe było oddanie jednego głosu na ...

czytaj więcej

28.09.2017

Zadbajmy o place zabaw, apeluje radny Henryk Grinholc

Przykładem jest plac znajdujący się przy ulicy Różanej, mówi radny Gospodarności Henryk Grinhoc. Trzeba go zabezpieczyć na przyszłość, żeby nie został zdewastowany. O problemie powiedział na czwartkowej sesji: Można żona była z córką na tym placu i widziała, jak młodzież zjeżdża rowerami prosto w stronę płotu, gdzie ...

czytaj więcej

20.09.2017 SPORT TO ZDROWIE

Otwarte mistrzostwa w tenisie stołowym w Rumi

Mistrzostwa powiatu wejherowskiego odbędą się 24 września na Hali MOSiR Rumia. Impreza rozpocznie się zapisami do turnieju w różnych kategoriach wiekowych (godz. 9.15 - 9.50). 

Dalszy program: 

9.50 - 10.00 - Losowanie gier

10.00 - 12.00 - Rozgrywki w kategoriach wiekowych: 

- dzieci rocznik 2007 i młodsze
- dzieci rocznik ...

czytaj więcej

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.