Najważniejsze informacje

24.04.2017

Krytyk filmowy w Stacji Kultura

28 kwietnia w Stacji Kultura (godzina 18:00) odbędzie się spotkanie autorskie z Tomaszem Raczkiem, krytykiem filmowym i publicystą, właścicielem Instytutu Wydawniczego Latarnik, redaktorem naczelnym kolorowych pism („Film”, „Playboy”, Voyage”), dyrektorem kanałów telewizyjnych (nFilm HD, TVP2), gospodarzem programów TV (poczynając od „Ze sztuką na ty“ w 1986 – TVP2,  przez „Perły z lamusa” z Zygmuntem Kałużyńskim – TVP2, „Siódme niebo” – Canal+, „Perły i wieprze” – nFilmHD po „Weekendowy magazyn filmowy“ – aktualnie w TVP1) i radiowych (TOK FM – „Szczerotok”, RMF FM, Radio Klasyka – „Klasycznym Raczkiem“, nFilm radio).

Tomasz Raczek stworzył słynny duet z Zygmuntem Kałużyńskim znany z zażartych sporów o filmy. Jest także laureatem „Wiktora“ oraz nagród za osiągnięcia w dziedzinie krytyki artystycznej (m.in. Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego). 

Inne wydarzenia w tym tygodniu w Stacji Kultura: 

Wtorek, godzina 17:00 -  spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
Wtorek, godzina 18:00 - Taniec Hula, prowadzenie Justyna Miąc

Środa, godzina 10:00 - Międzynarodowa Konferencja Naukowa PRZEDMIOT ARCHITEKTURA ŚRODOWISKO (prelekcje oraz panele dyskusyjne na temat designu we współczesnym świecie)

Czwartek, godzina 18:00 - Warsztaty literackie, prowadzenie: Sławomir Płatek

Piątek, godzina 18:15 - Warsztaty teatralne dla dzieci - grupa młodsza, prowadzenie Anna Rekowska oraz Dorota Wolter
Piątek, godzina 19:15 - Warsztaty teatralne dla dzieci - grupa starsza, prowadzenie Anna Rekowska oraz Dorota Wolter

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.