Najważniejsze informacje

03.04.2017 ETATY W URZĘDZIE...

Rumia miastem urzędników?

Ilość etatów w Urzędzie Miejskim pobiła kolejny rekord! Niedawno urosła do liczy 141,75, co stanowi wzrost o kilkadziesiąt osób w czasie połowy kadencji obecnego Burmistrza Michała Pasiecznego. Czy tak wygląda - zapowiada w programie wyborczym kandydata Platformy Obywatelskiej walka z bezrobociem?

Na początku 2015 roku, na samym początku kadencji "ustalony dla Urzędu Miasta Rumi na dzień 1 stycznia  2015 roku stan" wynosił 108 etatów, a kwartał później - 122 etaty. To więcej o czternaście osób i dopiero początek nie mającego końca rozrastania się Urzędu! 

Zarządzie z 13 maja 2015 - 115 etatów. 
Zarządzenie z 30 grudnia 2015 - 121,83 etaty.
Zarządzenie z 5 lutego 2016 - 124,58 etatów.  
Zarządzenie z 31 października 2016 - 135,95 etatów.

Zarządzenie z 20 lutego 2017 - 141,75 etatów, w tym: Doradcy burmistrza (1,55 etatu), Pełnomocnik ds. inwestycji (1 etat), Pełnomocnik ds. energetyki (1 etat), Pełnomocnik ds. ochrony środowiska (1 etat) - etaty, które w czasie pracy Elżbiety Rogala-Kończak w ogóle nie istniały, Miejski architekt krajobrazu (1 etat), Refetat Promocji i Komunikacji Społecznej (6 etatów).

Zmiana to rocznie z pewnością o co najmniej MILION ZŁOTYCH więcej wydawane na działalność Urzędu, m.in. na nie istniejący wcześniej Referat Promocji i Komunikacji Społecznej. 6 osób przez 8 godzin dziennie, pięć dni w tygodniu zajmuje się promowaniem Rumi i komunikacją społeczną…

Osoby, które poparły w wyborach Burmistrza Pasiecznego z pewnością nie są zaskoczone, ponieważ Michał Pasieczny zapowiadał w swoim programie wyborczym stworzenie nowych miejsc. Ten punkt programu wyborczego („Walka z bezrobociem”) zaczynał się słowami „Aby mieszkańcom żyło się lepiej, w Rumi musi być więcej miejsc pracy”... Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Hanna Luiza Cegielska

Z zawodu fizjoterapeutka; absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje jako fizjoterapeutka w NZOZ „Salubre” – Centrum Rehabilitacji i Masażu w Janowie. Bezpartyjna. Mieszkanka Rumi od 2000 roku ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.