Najważniejsze informacje

26.02.2017

Remont pawilonu przy Stoczniowców, chodnika i przetargi

Decyzją Rady Nadzorczej SM "Janowo" pawilon handlowo-usługowy przy ul. Stoczniowców 7 przejedzie rewitalizację, pdoobną do tej, jaka miała miejsce przy ul. Pomorskiej 11 (ta modernizacja jest już zakończona). Szacunkowy koszt przedsięwzięcia to około 900 tysięcy zł netto. 

Elewacja pawilonu nie jest w najlepszym stanie, również najbliższe zielone otoczenie wymaga poprawy, co odnotowali mieszkańcy w wypełnianych przez siebie ankietach. Prace, które zostaną wykonane to:

* wymiana istniejącej stolarki okiennej i drzwiowej

* renowacja ścian zewnętrznych pawilonu (m.in. położenie siatki, wyprawy, malowanie, naprawa podcieni, remont wejścia do lokali)

* rewitalizacja terenów zielonych na dziedzińcu wewnątrz pawilonu

* wymiana płytek chodnikowych na kostkę betonową na ciągach komunikacyjnych na zewnątrz i wewnątrz pawilonu

O tym, że pawilon w Janowie będzie wyglądać ładniej mówiła ostatnio Twoja Telewizja Morska.

 

Spółdzielnia Mieszkaniowa Janowo przygotowuje się do remontu. W ramach rewitalizacji całkowicie zmieni się wizerunek pawilonu, który znajduje się przy ulicy Stoczniowców. Wstępnie wiadomo jak to miejsce po zmianach będzie wyglądało.

www.telewizjattm.pl/dzien/2017-02-22/41675-pawilon-w-janowie-przestanie-straszyc-mieszkancow.html

 

Niedawno rozpoczęły się również prace remontowe chodnika przy budynku Stoczniowców 5 od strony północnej - to także efekt wniosków mieszkańców, a w ubiegłym miesiący SM "Janowo" ogłosiła dziesięć pierwszych przetargów na wyłonienie wykonawców prac zaplanowanych na bieżący rok. 
Przetargi dotyczą takich remontów, jak wymiana pionów instalacji ciepłej i zimnej wody, wykonanie nawierzchni z kostki brukowej, malowanie klatek schodowych, badanie drożności kominów, badanie instalacji elektrycznej, remont podestów oraz schodów przed wejściami do klatek schodowych, wykonania okresowej kontroli instalacji gazowej. 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.