Najważniejsze informacje

20.02.2017

Jazz na widelcu. Gramy dla Majki

W niedzielę, 26 lutego o godz. 17.00 Dom Kultury SM "Janowo" zaprasza na "Jazz na widelcu". Podczas koncertu będą zbierane fundusze na leczenie i rehabilitację 2,5 letniej Mai Golimowskiej, która w zeszłym roku uległa ciężkiemu wypadkowi samochodowemu.

W programie: 

* aukcja znakomitych ilustracji przyrodniczych Katarzyny Kopiec-Sekieta

* kawa i słodki poczęstunek 

Jako danie główne usłyszymy standardy muzyki jazzowej, a na deser polskie melodie przedwojenne. Zagra zespół Durys Band z charyzmatyczną wokalistką Krystyną Durys.

Durys Band to wyśmienici muzycy, laureaci wyróżnień i nagród indywidualnych, którzy na co dzień biorą udział w koncertach i festiwalach w Polsce i za granicą współpracując m.in. z „Big Bandem Akademii Muzycznej w Gdańsku”, „Eljazz Big Band”, „Jan Konop Big Band”, „Alex Band”, „Polską Filharmonią Bałtycką”, czy „Capellą Gedanensis”.

Krystyna Durys to laureatka 2. miejsca w kat. „Nowa Nadzieja” w ankiecie „Jazz Top 2016” magazynu „Jazz Forum”. Zdobywczyni legendarnej „Złotej Tarki” na „44. Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego” w Iławie. Wystąpiła m.in. na „Java Jazz Festival 2017” (Indonezja) wśród takich sław jak Kirk Whalum, Richard Bona, czy Arturo Sandoval. W latach 2007 do 2012 artystka współpracowała m.in. z „Jan Konop Big Band”, „Riverboat Ramblers Swing Orchestra”, „Set Trio” i „Jazzy2”. Od 2012 r. koncertuje z własnym zespołem.  We wrześniu 2016 r. wydała swój debiutancki album „Tribute To Ladies Of Jazz”. Płyta zebrała znakomite recenzje, podbijając serca Słuchaczy i dziennikarzy audycji jazzowych i rozrywkowych w całej Polsce. Zajęła 5. miejsce w kat. „Polska płyta jazzowa roku 2016” w plebiscycie magazynu „Jazz Press”  i 16. miejsce w kat. „Album Roku” w ankiecie „Jazz Top 2016” magazynu „Jazz Forum”. Utwór „Them There Eyes” z płyty znalazł się w pierwszej 10 najpopularniejszych utworów roku 2016 listy „Top Jazz” Radia PiK (Pomorze i Kujawy).


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Józef Chmielewski

Wybrany z okręgu nr 1. Członkiem Rady Miejskiej Rumi jest piątą kadencję. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady. Rada Miejska pod jego przewodnictwem we ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.