Najważniejsze informacje

09.02.2017

Kto kogo i z czego kontrował w MOPS?

Po tragicznym zdarzeniu w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej (w budynku doszło do samobójstwa) Burmistrz Rumi zlecił przeprowadzenie kontroli, którą kierowała Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Wiesława Pacholczyk czyli… wieloletnia kierownik MOPS w Rumi. Nie wiadomo co wykazała kontrola, ale jej rezultatami Urząd się jak na razie nie chwali. 

Burmistrz wydał zarządzenie w sprawie powołania zespołu do przeprowadzenia kontroli w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rumi „w zakresie przestrzegania Regulaminu pracy oraz innych wewnętrznych aktów prawnych regulujących porządek i dyscyplinę pracy” w styczniu. „W skład zespołu wchodzą: Wiesława Pacholczyk Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych - Przewodnicząca zespołu..." Kompetencji aktualnej Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych nie można odmówić, ale uzasadnione wątpliwości wzbudza to, że kontroluje jednostkę, w której sama pracowała.

W sprawie samobójstwa z mediów można było się dowiedzieć, że ciało mężczyzny zostało zabrane do Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie w celu wykonania sekcji zwłok. Pojawiły się również sugestie, że popełnił samobójstwo dzień wcześniej - ostatnie doniesienia wskazują, że nastąpiło to w godzinach nocnych. 

Aż dziw bierze jeśli przypomnieć sobie wołanie o nowe etaty dla MOPS-u w 2015 roku. Nowa wówczas szefowa (a aktualnie już poprzednia) - pełniąca swoją funkcję od 10 dni zaproponowała szerokie zmiany i usprawnienie w funkcjonowaniu placówki. Wsród propozycji poprawiających skuteczność  pracy MOPS-u na pierwszy plan wybiła się propozycja zatrudnienia kilkunastu osób...

Jak to możliwe, że dochodzi do samobójstwa? Prawdopodobnie w nocy w zamkniętym budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej?  Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Hanna Luiza Cegielska

Z zawodu fizjoterapeutka; absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje jako fizjoterapeutka w NZOZ „Salubre” – Centrum Rehabilitacji i Masażu w Janowie. Bezpartyjna. Mieszkanka Rumi od 2000 roku ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.