Najważniejsze informacje

30.01.2017

Będą remonty w Janowie

W poprawkach do budżetu Rumi na 2017 rok umieszczone zostały dwie inwestycje w Janowie, których brak dostrzegł wcześniej radny Tadeusz Piątkowski z Klubu Gospodarności - budowa zatoczek autobusowych przy ulicy Gdańskiej oraz miejsc parkingowych w okolicy. - Tam jest niebezpiecznie - ostrzegał rady Tadeusz Piątkowski, który w swojej wypowiedzi odniósł się do sytuacji panującej w okolicy skrzyżowania ulic Pomorskiej - Gdańskiej - Częstochowskiej (planowana budowa ronda w tym miejscu tylko zwiększy jeszcze ruch samochodów i możliwe zagrożenia, więc zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Rumi jest tym ważniejsze w takiej sytuacji).

Projekt zmian, jaki zostanie przedstawiony na sesji 9 lutego 2017 zawiera m.in.: 

* Zwiększenie wydatków o kwotę 144 tys. zł z przeznaczeniem na realizację zadania „Budowa ul. Gdańska/Wrocławska (chodnik + zatoka parkingowa)” realizowanego w ramach inicjatyw lokalnych. Jednocześnie zwiększa się dochody o 65 tysięcy zł stanowiące wkład własny Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo w realizację inwestycji. 

* Zwiększa się wydatki o 341 tys. zł z przeznaczeniem na realizację zadania „Budowa zatoki autobusowej przy ul. Gdańskiej. 

Klub Gospodarność o budżecie 2017: 

Radni Gospodarności bez hurra optymizmu, ale z nadzieją na realizowanie w Rumi inwestycji poprali przedstawioną na przełomie 2016/2017 uchwałę budżetową. Stało się to nie bez obaw. Radny Tadeusz Piątkowski powiedział wtedy, że w zakresie zmniejszania zadłużenia i nie zaciągania kredytów wcale nie jest pewien, czy mieszkańcy są szczęśliwi z tego powodu. Zadłużenie spada, ale równocześnie zmniejsza się ilość inwestycji. To wcale nie jest oznaką bardzo dobrego sposobu gospodarowania, ponieważ wielu mieszkańców chciałoby, żeby miasto zaciągnęło kredyty, zbudowało drogi z tych kredytów i spokojnie spłacało. Ale są tutaj możliwe dwa podejścia do tej sprawy… Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Tadeusz Piątkowski

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.