Najważniejsze informacje

21.01.2017

Rekord WOŚP w Rumi

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pobiła - ponownie - rekord kwoty uzyskanej podczas zbiórek i licytacji prowadzonych w Rumi. Pomagali wolontariusze, była trwająca wiele godzin zabawa w Hali MOSiR oraz druga zabawa w Domu Kultury „Janowo” i dało to razem 61 tysięcy 950 zł 50 groszy. Pieniądze były zbierane na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych, gdzie nadal brakuje wyposażenia i również dla zapewnienia godnej opieki medycznej dla seniorów.

W Hali MOSiR występowały kolejno przedszkola, szkoły oraz grupy taneczne, a pomiędzy występami licytowano przygotowane przedmioty, których cena nie raz wielokrotnie przekroczyła cenę początkową, za którą rzecz została wystawiona. W Domu Kultury „Janowo” także występowały dzieci oraz m.in. kolędnicy z Ekologicznej Szkoły Społecznej. Kwota osiągnięta w czasie tych występów przekroczyła o kilka tysięcy złotych ubiegłoroczny rekord (rok temu było to ponad 50 tysięcy zł). Kwota z całej Polski w tym roku przekroczyła 62 miliony złotych. 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.