Najważniejsze informacje

13.01.2017 STARA RUMIA

Gdzie jest kaszubska biblioteka?

Wiosną 2016 szumnie ogłoszone zostało, że Rumia otrzyma ponad 1 mln złotych na utworzenie Biblioteki Kaszubskiej. Plany reklamowała swoim wizerunkiem jedna z radnych Platformy Obywatelskiej, a jej zdjęcie - na tle Starej Rumi - opublikowane zostało na pierwszej stronie bezpłatnej gazety dystrybuowanej na terenie powiatu wejherowskiego (swoją drogą tej samej, której właściciel bezskutecznie kandydował w wyborach samorządowych z listy Platformy). Komunikat opublikowały również inne lokalne media, donosząc, że burmistrz, gdy tylko dowiedział się o możliwości zdobycia środków to podjął niezbędne działania. 

Postawa godna pochwały, ale minął już prawie rok, a o Bibliotece Kaszubskiej już nikt nie mówi… 

Według doniesień z wiosny 2016 Biblioteka Kaszubska zajmie mający 214 metrów kwadratowych lokal przy Placu Kaszubskim i docelowo zastąpi filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej (przy ul. Kościelnej). Stan na styczeń 2017 jest taki, że filia wciąż znajduje się na parterze budynku stojącego w pobliżu kościoła i nikt już nie mówi o śmiałych planach przy nowoczesnej placówce i sprawnemu działaniu, a o takim informowano wiosną 2016.  


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.