Najważniejsze informacje

10.01.2017 WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Orkiestra zagra w dwóch miejscach

Pieniądze będą zbierane na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych, ponieważ nadal brakuje tam wyposażenia (łóżeczka, które stoją w szpitalach w wielu przypadkach nie spełniają norm bezpieczeństwa) oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. 

Finał będzie odbywać się w Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo”: 

* Godzina 16.00 - Spektakl przedszkola Iskierka 

* Godzina 16.20 - Pokazy taneczne Przedszkola Puchatek

* Godzina 16.45 - Fireshow 

* Godzina 17.00 - Kolędnicy z Ekologicznej Szkoły Społecznej

* Godzina 17.30 - „Cztery damy na pięciolini” (grupa Madi z Gdańska). 

Główny sztab będzie w Hali MOSiR: 

* Godzina 14.00 - Przywitanie uczestników, hymn WOŚP

* Godzina 14.10 - Występy: Przedszkole nr 1, Przedszkole nr 2, Przedszkole „Pod Topolą”, Przedszkole „Janowiaczek”, Zespół Mądre Sowy 

* Godzina 15.05 - Licytacja

* Godzina 15.40 - Występy: SP nr 9, Gimnazjum nr 1, Studio Piosenki Rumia, Gimnazjum nr 2, Szkoła Tańca Creative Dance

* Godzina 17.10 - Licytacja główna

* Godzina 18.00 - Występy: Studio Tańca SPIN, I LO, Spinki 1, Grupa EMBI, RC Arka Rugby

* Godzina 18.55 - Licytacja 

* Godzina 19.30 - Światełko do nieba (na stadionie) 

W minionym roku w Rumi podczas finału zebrano ponad 50 tysięcy złotych. Dzięki środkom zebranym w całej Polsce Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła dla szpitali m.in. 2 rezonanse magnetyczne, wysokiej klasy kardiomonitory czy urządzenia do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka, a także wyposażenia laboratoriów onkologicznych. W ramach zakupu dla geriatrii wymieniono ponad 1 500 łóżek z materacami oraz szafkami nocnymi oraz aparaty EKG czy inhalatory. 

Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy: 

25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie. 

(wosp.org.pl)  


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.