Najważniejsze informacje

06.12.2016

Kaszubski Idol jest z Rumi

Przemysław Bruhn zwyciężył w najnowszej edycji konkursu Kaszubski Idol. Finałowa gala odbyła się w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Zwycięzca otrzymał symboliczną statuetkę, a druga część nagrody to rejestracja dwóch utworów, które znajdą się na płycie Kaszubski Idol 2016 oraz intensywna promocja singla na antenie Radia KASZËBË (oprócz zwycięzcy na płycie znajdzie się czterech wyróżnionych przez organizatora wykonawców).   

Gala finałowa konkursu Kaszubski Idol odbyła się w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie. Choć ten konkurs odbywa się od sześciu lat to po raz pierwszy zdarzyło się, aby jury nie miało żadnych wątpliwości i podjęło decyzję jednogłośnie. Drugie miejsce w konkursie zdobył Gracjan Gołębiewski, trzecie miejsce Magdalena Gackowska. Publiczność nagrodziła Patrycję Etmańską. Nagroda specjalna dyrekcji Radia została przyznana Gracjanowi Gołębiewskiemu.

W castingach Kaszubskiego Idola 2016 brało udział prawie sto osób (nie mogły mieć mniej niż 13, a nie więcej niż 30 lat), a do finału zakwalifikowanych zostało 12 osób. Konkurs składał się z kilku etapów. Odbyły się castingi wstępne, eliminacje, p­­ółfinał, warsztaty i koncert finałowy - finał. 

Jury oceniło poziom wszystkich uczestników jako bardzo wysoki. Ich zdolności zostały tym bardziej poprawione, że odbywały się np. warsztaty z emisji głosu. Laureat z Rumi stwierdził po konkursie, że wygrana zaskoczyła go. 

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.