Najważniejsze informacje

27.11.2016 BIBLIOTEKA I GIMNAZJUM W RUMI

Pomóc potrzebującym na świecie łamanych praw

W Stacji Kultura oraz Gimnazjum nr 2 odbędzie się Maraton Pisania Listów, który organizuje Amnesty International. Maraton potrwa półtora tygodnia. Zgłaszać się można każdego dnia w godzinach otwarcia placówki (w szkole akcja jest dla uczniów). 

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Amnesty International wysyła apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów zostanie napisanych, tym większa szansa, że uda się poprawić los. W Polsce maraton odbywa się w setkach miejsc w całym kraju - w szkołach, klubach, kawiarniach, instytucjach kultury. W Rumi będzie to Stacja Kultura (od 1.12.2016, godz. 10:00 do 10.12.2016, godz. 15:00) oraz Gimnazjum nr 2 (1.12.2016, 10:00 - 9.12.2016, 13:00) - miejsce dostępne dla uczniów i uczennic szkoły. 

Rezultaty Maratonu Pisania Listów są widoczne od razu. Już w jego trakcie Amnesty International otrzymuje wiele dobrych wiadomości - ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na apele, złe prawo jest zmieniane. Listy są ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich - dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa. Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.