Najważniejsze informacje

22.11.2016

Armwrestlingowe mistrzostwa w Rumi

W zawodach, jakie zostały zorganizowane w Hali MOSiR Polacy zdobyli 4 medale w Pucharze Świata Zawodowców Złoty Tur Cup (sobota oraz niedziela - 19 i 20 listopada) oraz 13 medali w Pucharze Świata Niepełnosprawnych (poniedziałek oraz wtorek - 21 i 22 listopada).Rywalizowano na lewą oraz prawą rękę w wielu kategoriach.

W sobotę oraz niedzielę walczyło prawie 200 osób pochodzących ze wszystkich kontentów, w tym 17 przedstawicieli Polski. Najlepsi z naszego kraju byli: Marlena Wawrzyniak – srebro (lewa ręka, kat. do 65 kg), Małgorzata Ostrowska – brąz (prawa ręka, kat. do 57 kg), Piotr Bartosiewicz – brąz (lewa ręka do 78 kg) oraz Lucjan Fudala – brąz (lewa ręka, kat. do 95 kg). W zawodach osób niepełnosprawnych (ruchowo, niewidzących, niesłyszących) startowało ponad 120 osób z kilkunastu krajów. Ci najlepsi na świecie opanowują dziesiątki technik walki (dostosowanych również do rywali, z którymi będą później walczyć) mających zaprowadzić ich do sukcesu i zwycięstwa. 

Wbrew pozorom armwrestling - siłowanie jest widowiskowe, ponieważ zawodnicy podpierają się o stół (jest to dozwolone), przeciągają sobie nawzajem ręce na bliższą stronę albo wręcz zapierając się balansują ciałem. Nie mogą natomiast oderwać łokci od stołu, ponieważ jest to uznawane za faul na przeciwniku. Zdarza się, że sędzia wiąże dłonie startujących zawodników i takie sytuacje miały miejsce również podczas zawodów w Hali MOSiR w Rumi.

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Józef Chmielewski

Wybrany z okręgu nr 1. Członkiem Rady Miejskiej Rumi jest piątą kadencję. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady. Rada Miejska pod jego przewodnictwem we ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.