Najważniejsze informacje

17.11.2016

Wodowskazy tak, ale dla kogo?

Na Zagórskiej Strudze mają zostać zamontowane wodowskazy przekazujące dalej informacje między innymi na temat poziomu wody, aby w razie wystąpienia sytuacji kryzysowej można było zareagować szybciej niż latem tego roku. Ale umieszczenie tam wodowskazów nie gwarantuje, że jakakolwiek reakcja zostanie podjęta.

Jak powiedział na sesji Rady Miejskiej Tadeusz Piątkowski, monitoring stanu wody to bez wątpienia dobry kierunek, tylko co stanie się z tym sygnałem, który będą generowały te wskaźniki? Jeśli wszyscy będą wiedzieli, że wody przybywa w Zagórskiej Strudze to może nikt nie podjąć działań. 

Przedstawiciel Urzędu Miasta poinformował, że wodowskazy stanowią "element pewnej całości, która ma na celu powiadamiać odpowiednie służby o pewnych tendencjach zmiany warunków atmosferycznych, czy hydrologicznych". Takie powiadamianie będzie się odbywało drogą elektroniczną - o tych zmianach będzie powiadamiany zespół zarządzania kryzysowego powołany przez burmistrza (zespół ma za zadanie podnosić gotowość pewnych służb lub zacząć działania tychże służb). Im precyzyjniejszy system powiadamiania i monitorowania tego, co się wokół dzieje - tym mniejsze koszta utrzymywania gotowości służb. 

W tej sytuacji, mówił Tadeusz Piątkowski, powstaje pytanie, do kogo będzie ten sygnał adresowany, kto będzie miał obowiązek działania? - Żeby nie było jak latem tego roku z sygnałem meteo, który dotarł do pewnego miejsca i się gdzieś urwał - przestrzega radny Tadeusz Piątkowski. 


 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.