Najważniejsze informacje

12.11.2016

Dwa kulturalne spotkania w Stacji Kultura

W tym miesiącu do Stacji Kultura przyjedzie dwoje wyjątkowych gości - Marcin Kydryński (24.11) oraz Krystyna Lars-Chwin (25.11). 

Marcin Kydryński, znany z wielu przedsięwzięć radiowych, muzycznych, podróżniczych i literackich, po ćwierćwieczu podróży do Afryki przygotował 700 stronicową książkę zatytułowaną „Biel. Notatki z Afryki”. Zebrał w niej swoje wrażenia, doświadczenia i obserwacje, stanowiące dowód jego afrykańskiej fascynacji. Książka składa się 21 rozdziałów i zawiera blisko 150 fotografii, z których wiele dotychczas nie było publikowanych. Książka ukazała się 13 kwietnia br. nakładem wydawnictwa Edipresse Książki. Spotkanie w autorem tej publikacji będzie wzbogacone muzycznym akcentem. 24 listopada, godz. 18:00, Stacja Kultura.

Dzień później - o godzinie 18:30 wieczór autorski Krystyny Lars-Chwin. Spotkanie będzie poświęcone tomikowi wierszy „Zaprosimy do nieba cały świat”, który został wydany w 2014 roku i bardzo entuzjastycznie przyjęty zarówno przez recenzentów oraz czytelników. Krystyna Lars-Chwin poetka, autorka prozy, wydawca, żona i muza Stefana Chwina, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Była sekretarzem redakcji miesięcznika „Autograf”, członkiem redakcji warszawskiego dwutygodnika literackiego „Potop”, w latach 1991–2002 redaktorem naczelnym pisma literacko-artystycznego „Tytuł”. Pracowała w TVP Gdańsk, jako dyrektor programowa i kierownik działu kulturalnego. W roku 2009 weszła w skład powołanego na Kongresie Kultury Polskiej Obywatelskiego Komitetu Mediów Publicznych. Członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, Polskiego PEN Clubu, Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków, Stowarzyszenia Polska-Niemcy. Jest też autorką książki „Gdańsk według Stefana Chwina” (2008). To spotkanie odbędzie się 25 listopada - godz. 18:30 Stacja Kultura.Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Hanna Luiza Cegielska

Z zawodu fizjoterapeutka; absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje jako fizjoterapeutka w NZOZ „Salubre” – Centrum Rehabilitacji i Masażu w Janowie. Bezpartyjna. Mieszkanka Rumi od 2000 roku ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.