Najważniejsze informacje

06.11.2016

Czterodniowe obchody Święta Niepodległości w Rumi

Obchody rozpoczną się w czwartek (10.11) koncertem „Śpiewaj razem z nami” kapeli Góralska Hora ze Szczyrku i warsztatami robienia kotylionów (Dom Kultury SM „Janowo”). 

W piątek (11.11): o godzinie 10.00 Turniej Niepodległościowy w Piłce Siatkowej na Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. O godz. 13.00 msza św. w Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi, a następnie przemarsz z udziałem aktorów (Marszałem Piłsudski i Szwadron Krakusów), złożenie kwiatów przy pomniku Józefa Wybickiego i Hieronima Derdowskiego i poczęstunek w postaci grochówki. 

W sobotę (12.11): o godz. 15.00 uroczysty Koncert patriotyczny „Tobie Ojczyzno” w wykonaniu Chóru Św. Cecylii z Rumi z towarzyszeniem orkiestry pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego (hala MOSiR). 

W niedzielę, 13.11: godz. 18.00 biletowany koncert zespołu Raz Dwa Trzy w Hali MOSiRPozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.