Najważniejsze informacje

29.10.2016

Sport niepotrzebny... na hali MOSiR?

Burmistrz Michał Pasieczny zwrócił się do Rady Miejskiej o dodatkowe środki na potrzeby Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, "bo jest realizowanych znacznie więcej imprez sportowych i kulturalnych". Zaczyna to stanowić kłopot, ponieważ MOSiR staje się po części coraz bardziej jednostką kulturalną, a mniej sportową.

Ten rozdźwięk dostrzegł radny Gospodarności Tadeusz Piątkowski, który musiał przypomnieć Burmistrzowi Rumi, do czego w głównej mierze Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest powołany. 

- Wydarzenia kulturalne są potrzebne miastu, ale podstawowa działalność MOSIR to jednak zajęcia sportowe. Każda impreza innego typu, która jest organizowana w tym miejscu wyłącza nam obiekty sportowe i sprawia kłopot wielu osobom. Poza tym w uprawianiu sportu bardzo ważna jest systematyka, a jeśli jakaś grupa wynajmuje halę MOSiR np. tylko i wyłącznie w soboty i jeszcze taki dzień odpadnie z powodu jakiegoś wydarzenia kulturalnego to dezorganizuje wszystko - powiedział Tadeusz Piątkowski. 

Na przesunięcie środków dla MOSiR składa się 30 tysiecy złotych na zakup nagłośnienia, ale jednocześnie aż 188 tysięcy złotych rezerwowane na realizację kalendarza imprez... a więc będą to pieniądze przeznaczne na kolejne dni, jeśli nie tygodnie wyjęcia hali MOSiR ze swojej działalności podstawowej? Ostatni przykład to niedzielny koncert, przez który w poniedziałek nie odbyły się lekcje wychowania fizycznego, ponieważ były składane jeszcze krzesełka oraz scena.

- Tak być nie może, powinniśmy iść w kierunku ograniczenia takich sytuacji, a nie szukania łatwych usprawiedliwień - mówi Tadeusz Piątkowski.  

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.