Najważniejsze informacje

19.10.2016

Afera Kryminalna w Rumi

Jutro oraz w piątek Stacja Kultura będzie obchodzić razem z Gdańskiem, Gdynią i Wejherowem święto literatury kryminalnej, które powstało z inicjatywy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz gdańskiego wydawnictwa Oficynka. 

Festiwal od początku swojego istnienia stawia na spotkania mistrzów kryminału polskiego (gośćmi poprzednich edycji byli między innymi Marek Krajewski, Ryszard Ćwirlej czy Mariusz Czubaj) oraz młodych twórców, którzy z wielką pasją wchodzą dopiero w świat sensacji i dzięki temu mogą się rozwijać. Przez kilka lat trwania Afery Kryminalnej, oprócz spotkań autorskich, odbywały się warsztaty i panele dyskusyjne oraz gry miejskie. Nie inaczej będzie w tym roku.

Program wydarzeń w Stacji Kultura w Rumi

20 października: 

godz. 10.00, „Zdarzyło się w Rumi” - warsztaty pisarskie z Joanną Jodełką dla osób od 15 do 17 lat. Uczniowie będą mogli podszlifować swoje pisarskie pióro pod okiem mistrzyni gatunku - Joanny Jodełki. Możliwość taką zagwarantowała fundacja Kult Kultury we współpracy ze szkołą warsztatów pisarskich Maszyną do Pisania. 

21 października: 

godz. 15.00-17.00, Kryminalna gra miejska w klimacie PRL-u (scenariusz Piotr Szulc). Biuro Ekspertyz Kryminalistycznych „Stacja Sensacja” poszukuje nowego pracownika. Wszystko, co trzeba zrobić to wziąć udział w odpowiednim teście kwalifikacyjnym, który wyłoni najlepszego kandydata. 

godz. 18.00, Spotkanie z Bronisławem Cieślakiem („07 zgłoś się!”) – polski dziennikarz, aktor, prezenter telewizyjny; odtwórca m.in. roli Sławomira Borewicza w serialu 07 zgłoś się. Poseł na Sejm III i IV kadencji.Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Hanna Luiza Cegielska

Z zawodu fizjoterapeutka; absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje jako fizjoterapeutka w NZOZ „Salubre” – Centrum Rehabilitacji i Masażu w Janowie. Bezpartyjna. Mieszkanka Rumi od 2000 roku ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.