Najważniejsze informacje

09.10.2016 WYSTĘP

62 urodziny Rumi. Dzisiaj koncert dla wszystkich!

Analogicznie jak rok temu w rocznicę nadania praw miejskich Rumi Miejski Dom Kultury i Parafia Św. Józefa i Judy Tadeusza przygotowały koncert. Tym razem zatytułowany OPERA & MUSICAL. Na występ zaprasza dyrektor artystyczny oraz pomysłodawca "Rumskich Spotkań Muzycznych” Marek Gerwatowski, artysta Opery Krakowskiej, który pochodzi z Rumi (ostatnio poprowadził dla uczniów koncert na rozpoczęcie roku szkolnego w Hali MOSiR). 

W 62 rocznicę nadania praw miejskich Rumi zaprezentowane zostaną między innymi utwory autorstwa Leonarda Bernsteina, Georgesa Bizeta, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Andrew Lloyda Webbera. Występ zacznie się o 19.00. Muzycy: Karolina Wieczorek, Agata Flondro, Sebastian Szumski, Paulina Leda, Mateusz Mroczek, Piotr Kwaśny, Maksymilian Krzak, Alicja Różycka. 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Tadeusz Piątkowski

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.