Najważniejsze informacje

19.09.2016 SPOTKANIE AUTORSKIE

Filip Springer będzie w Stacji Kultura

Stacja Kultura zaprasza 21 września o godz. 18:00 na spotkanie z pisarzem i reporterem Filipem Springerem. Spotkanie poprowadzą Jan Sikora oraz Andrzej Marek, architekci i pasjonaci literatury.

Filip Springer urodzony w 1982 roku, absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu Młoda Polska Narodowego Centrum Kultury. Publikował między innymi w "Polityce", "Rzeczpospolitej", "Przekroju" czy "Tygodniku Powszechnym". Jego debiut literacki „Miedzianka. Historia znikania” znalazł się w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Springer w swoich reportażach pokazuje polski krajobraz architektoniczny i współczesne problemy mieszkaniowe.

W przewodniku, jakim jest wydana w 2016 roku „Księga zachwytów” zachęca do podróży w różne zakątki Polski, jednym z nich jest Stacja Kultura, która w minionym tygodniu obchodziła drugie urodziny! Informacja o jej otwarciu znalazła się wśród najważniejszych wiadomości z Polski. Takiej reklamy inne miasta mogły Rumi tylko pozazdrościć. We wrześniu 2014 Polska oszalała na punkcie Rumi i niesamowitego projektu wykorzystania "zwykłego" dworca PKP. Burmistrz Miasta Elżbieta Rogala-Kończak wystąpiła nawet w Teleexpressie. Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.