Najważniejsze informacje

14.09.2016 PROMOCJA

Pamiętacie, że Rumię ponoć promuje teledysk?

Na głównej stronie witryny um.rumia.pl wciąż pokazywany jest tzw. klip promocyjny Rumi. Spot przygotowany na zlecenie Urzędu Miasta. Jego premiera miała miejsce podczas I Gali Budżetu Obywatelskiego. Warto przypomnieć nasze słowa o tym jakże "ważnym" pomyśle...

Sam klip mógłby być lepszy. Zaczyna się od pokazania logo „Rumia naturalnie pomysłowa” (tego samego, w którym czerwona kreska lub kropka to ponoć symbol rumskiego przemysłu, ale to już inna bajka…), potem oglądamy dziewczynkę zaglądająca do książek, a następnie puszczającą papierowy samolocik. Jeśli ktoś nie był w Stacji Rumia to nie domyśli się, że właśnie tam były ujęcia kręcone, albowiem nic na to nie wskazuje.

Dziewczynka wygląda za okno, więc jest szansa, że właśnie zobaczymy gdzieś szyld Rumi, ale nie… To może byłoby za proste dla widzów? Dziecko widzi wzgórze, być może rumskie, być może zakopiańskie. Ciężko stwierdzić. 

Potem jest jeszcze trochę ładnych zdjęć przyrody, koła młyńskiego, kaczek, Galerii Rumia i dopiero wówczas pokazane są zawody sportowe, które jednoznacznie skojarzą się z Rumią dzięki stojącym przy drodze reklamom.

Dalej dziewczyna ogląda kilka zdjęć, jedzie między domkami, obok szklanego budynku (dla mniej spostrzegawczych to przy ul. Grunwadzkiej), a następnie są: Castorama McDonald, Leroy Merlin, samochód kurierski DHL… A w piosence, która jest podkładem dźwiękowym bliżej nieokreślona pani śpiewa w języku angielskim. Tak, to faktycznie robi wrażenie…

Ps. Sugerujemy porównać, jak wyglądają spoty promocyjne w innych miastach… Taki film zrealizowało również pewne gimnazjum w Gdyni. Pod względem merytoryki i treści jest podobne jak w Rumi, tylko u sąsiadów pewnie nie wydano na to pieniędzy. A w Rumi? Ile nas to kosztowało?Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Józef Chmielewski

Wybrany z okręgu nr 1. Członkiem Rady Miejskiej Rumi jest piątą kadencję. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady. Rada Miejska pod jego przewodnictwem we ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.