Najważniejsze informacje

02.08.2016 ILE KOSZTUJE URZĄD?

Rumia bogata… w urzędników

Tych danych nie da się zmanipulować - w ciągu półtora roku urzędowania nowego Burmistrza Rumi przybyło prawie 28 etatów w Urzędzie Miejskim. Czy tak wygląda - zapowiada w programie wyborczym kandydata PO Michała Pasiecznego - walka z bezrobociem?

Twarde dane statystyczne: 

Tak było z początkiem 2015 roku, na samym początku kadencji: „Ustalony dla Urzędu Miasta Rumi na  dzień 1 stycznia  2015 roku stan 108 etatów” (http://bip.rumia.pl/Article/get/id,26758.html)

Tak jest w Rumi obecnie: „Ustalony dla Urzędu Miasta Rumi na  dzień 22 czerwca  2016 roku stan 135,95 etatów” (http://bip.rumia.pl/Article/get/id,29793.html)

Zmiana to 27,95 etatu więcej w Urzędzie Miasta Rumi i rocznie z pewnością o co namniej pół miliona złotych więcej wydawane na działalność Urzędu. Kompletna nowość stworzona w tej kadencji to Wydział Rozwoju Miasta, który wcześniej nie istniał i OSIEM ETATÓW w Referacie Promocji i Komunikacji Społecznej tego Wydziału. 8 osób przez 8 godzin dziennie, pięć dni w tygodniu zajmuje się promowaniem Rumi i komunikacją społeczną… Jest też Asystent Burmistrza, Doradca Burmistrza, Pełnomocnik ds. inwestycji, Pełnomocnik ds. energetyki… 

Ale osoby, które poparły w wyborach Burmistrza Pasiecznego z pewnością nie są zaskoczone, jeśli wziąć pod uwagę, że Michał Pasieczny zapowiadał w swoim programie wyborczym stworzenie nowych miejsc. Ten punkt programu wyborczego („Walka z bezrobociem”) zaczynał się słowami „Aby mieszkańcom żyło się lepiej, w Rumi musi być więcej miejsc pracy”... 

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Józef Chmielewski

Wybrany z okręgu nr 1. Członkiem Rady Miejskiej Rumi jest piątą kadencję. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady. Rada Miejska pod jego przewodnictwem we ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.