Najważniejsze informacje

17.07.2016 RADA MIEJSKA

Podwyżka… żeby żyło się lepiej?

Radni Platformy w Rumi przyklasnęli pomysłowi wprowadzenia wyższych cen w komunikacji autobusowej, która obejmuje nasze miasto. Pomysł wyszedł od Zgromadzenia Metropolitarnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej i otrzymał poparcie. 

Platforma Obywatelska dysponuje zdecydowaną większością w Radzie Miejskiej, więc wydawało się, że projekt podwyżek wprowadzony pod obrady przejdzie bez żadnej dyskusji. Przewodniczący Ariel Sinicki miał chyba jednak wątpliwości i przed głosowaniem zaordynował przerwę w sesji. Uzasadniał to potrzebą wywietrzenia sali akurat po tym, jak kilka osób wyraziło swoje wątpliwości. 

Co było niejasne: 

- Gdy ceny paliwa rosną ceny biletów również idą w górę. Gdy ceny paliwa spadają bilety nie tanieją. 

- Nowoczesne wozy są bardziej ekonomiczne i przewożą więcej osób

- Nowe autobusy mniej "palą"

- Inflacja jest znikoma 

- Czy do autobusów trzeba dopłacać z roku na rok coraz więcej?

- Jak to wygląda w innych regionach Polski?

Mimo to ceny mają być powyższone... Podobne uwagi wyrażane przez kilka osób nie znalazły posłuchu u większości Platformy Obywatelskiej, więc w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się, że wszyscy będziemy płacić więcej za bilety w autobusach… 

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.