Najważniejsze informacje

15.07.2016 ULEWA

Rumia zalana przez deszcz

Wystarczyła „tylko” jeden wieczór i noc deszczu, aby wiele miejscowości na Pomorzu zostało zalanych. Rumi nie można uznać za wyjątek, u nas też wystąpiły poważne problemy. Powstały problemy z zasilaniem w energię. Zamknięty został nawet Urząd Miejski. 

Zalane zostało skrzyżowanie Sobieskiego z ulicą Sabata oraz wiele innych dróg i podwórek. Kanalizacja nie była w stanie przyjąć takiej ilości wody, a woda zaczęła podmywać domy oraz garaże, jak te znajdujące się przy ulicy Morskiej, niedalego koryta Zagórskiej Strugi. W przebiegającym tamtędy tunelu pozostały ogromne ilości błota. Wszędzie, również w Rumi ze skutkami ulewy walczą strażacy. W Gdyni sytuacja jest tak poważna, że na pomoc przyjechały jednostki z innych miejscowości, a nawet Lęborka.  

W Rumi cześć pomieszczeń w Urzędzie Miasta zalała woda, więc cały budynek w piątek został zamknięty - póki co nie ma żadnych informacji, czy będzie czynne w poniedziałek, to pewnie okaże się dopiero w czasie weekendu. Wydany został komunikat: W sprawach dotyczących infrastruktury technicznej prosimy kontaktować się z numerem: 605-045-517. W sprawach porządkowych (powalone drzewa, konary na jezdni itp.): 605-045-102. Numer centralny Urzędu Miasta jest również dostępny - 58 679 65 00.

Do odwołania wprowadzone zostały ograniczenia na mostku na ulicy Abrahama, na odcinku od Starowiejskiej do Morskiej, w okolicy Komendy Straży Miejskiej. Nie mogą tamtędy jeździć samochody, które są cięższe niż 3,5 tony (również w Bolszewie za Wejherowem został uszkodzony most, więc Rumia także w tym względzie nie jest wyjątkiem). Szacuje się, że na Pomorzu w ciągu tej doby strażacy interweniowali ponad 1600 razy.  


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Józef Chmielewski

Wybrany z okręgu nr 1. Członkiem Rady Miejskiej Rumi jest piątą kadencję. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady. Rada Miejska pod jego przewodnictwem we ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.