Najważniejsze informacje

01.07.2016 RADA MIEJSKA

Burmistrz Rumi otrzymał absolutorium

Rada Miejska pozytywne zaopiniowała przyjęcie sprawozdania oraz wniosek Komisji Rewizyjnej RM o udzielenie absolutorium Burmistrzowi Rumi Michałowi Pasiecznemu za wykonanie budżetu roku 2015. 

Klub Radnych Platformy Obywatelskiej, do której należy Burmistrz Rumi Michał Pasieczny oczywiście nie miał uwag. Przewodnicząca Małgorzata Łoboz powiedziała, że współpraca radnych oraz burmistrza przebiega w sposób bardzo dobry. 

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości miał zastrzeżenia do stanu zaległości podatkowych i opłat dla gminy, do tego, że nie został zrealizowany plan rzeczowy wydatków na drogi gminne. Niepokojące jest zwiększanie wydatków na imprezy, na które przychodzi niewiele mieszkańców oraz zwiększanie zatrudnienia. Ale w związku z wykonaniem budżetu klub PiS poparł wniosek Komisji Rewizyjnej. 

Klub Radnych Gospodarności poparł wniosek o udzielenie absolutorium, choć również z zastrzeżeniami. Burmistrz jak na razie radzi sobie dość dobrze, ale niepokój wywołuje rozrost administracji oraz koszty z tym zwiazane. Z drugiej strony są plusy, np. w zakresie umiejętności kontaktu Burmistrza Pasiecznego z różnymi podmiotami, co w sumie daje ocenę pozytywną. 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Józef Chmielewski

Wybrany z okręgu nr 1. Członkiem Rady Miejskiej Rumi jest piątą kadencję. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady. Rada Miejska pod jego przewodnictwem we ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.