Najważniejsze informacje

12.06.2016 SPOTKANIE AUTORSKIE

Znowu ciekawe spotkanie w Stacji Kultura

We wtorek wieczorem będzie można porozmawiać z reporterem Arturem Domosławskim, który przyjedzie do Rumi na zaproszenie Stacji Kultura Miejskiej Biblioteki Publicznej. 

Artur Domosławski napisał „Chrystusa bez karabinu. O pontyfikacie Jana Pawła II” (1999), „Świat nie na sprzedaż, Rozmowy o globalizacji i kontestacji” (2002), „Gorączkę latynoamerykańską" (2004), "Amerykę zbuntowaną. Siedemnaście dialogów o ciemnych stronach imperium wolności” (2007), „Śmierć w Amazonii” 2013) i "Wykluczonych" (2016).

Najbardziej znana, popularna w ostatnich latach i przetłumaczona na obce języki jego książka to „Kapuściński non-fiction” (2010). 

Spotkanie autorskie z reporterem Arturem Domosławskim - Stacja Kultura, wtorek 14 czerwca 2016, godzina 18:30

Kolejne atrakcje przygotowane przez Stację Kultura: W piątek w ramach projektu „Teatralnym kluczem” będą warsztaty teatralne/choreograficzne (projekt dofinansowany ze środków Urzędu Miasta Rumia), warsztaty teatralne dla dzieci (prowadzenie Anna Rekowska oraz Dorota Wolter), warsztaty literackie (prowadzenie: poeta Sławomir Płatek), w sobotę spotkanie w ramach projektu „Teatralnym kluczem”, w następną środę „Śladami Güntera Grassa - literacki spacer po Wrzeszczu” w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki (prowadzenie: moderator DKK, przewodnik po Gdańsku Jerzy Kąkol). 

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.