Najważniejsze informacje

13.05.2016 KULTURALNIE W JANOWIE

Ciekawe wydarzenia

Jutro wieczorem w kościele św. Jana z Kęt odbędzie się koncert "Ave Maria w muzyce i poezji", a pojutrze w Domu Kultury "Janowo" o będzie można porozmawiać z Janiną Ochojską o książce "Świat według Janki", którą przygotowała wspólnie z Marzeną Zdanowską. Książkę opublikowało Wydawnictwo Znak i reklamuje ją w ten sposób:

"Jedna z najbardziej znanych polskich działaczek społecznych szczerze i przenikliwie mówi o świecie, którego nie zobaczymy w mediach. O miejscach, w których najgorsze zło spotyka się z największym dobrem. O tym, jak pomagać naprawdę, a nie na niby – tak, by tę szalę przeważyć. Janka Ochojska wraz z Polską Akcją Humanitarną od dwudziestu dwóch lat dociera 
z pomocą do ponad czterdziestu krajów. Dzięki niej i PAH m.in. powstały domy dla ofiar tajfunu na Filipinach i studnie w Sudanie Południowym. Aby wydobyć z opresji najbardziej potrzebujących, szefowa PAH zdobywa fundusze, zapewnia bezpieczeństwo pracownikom na misjach w krajach ogarniętych konfliktem zbrojnym, przekonuje do robienia rzeczy niemożliwych. Codziennie pokonuje nie tylko własne ograniczenia, ale i bariery stawiane przez organizację, rządy, a nawet osoby, którym niesie wsparcie".

Spotkanie z Janiną Ochojską odbędzie się 15 maja o godz. 17. Wstęp jest wolny. 
Częściowy dochód ze sprzedaży książki jest przeznaczony na pomoc ofiarom kryzysów humanitarnych. 

Wcześniejszy koncert (14 maja, godzina 19.00) odbędzie się z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. Wystąpi Gdański Teatr Otwarty: Magdalena Witczak - sopran, Dariusz S. Wójcik - bas, recytacja, Maciej Ignatowicz - organy. Zaprasza Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej "Janowo". 

 

 

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.