Najważniejsze informacje

11.04.2016 PROGRAM „500 PLUS” W RUMI

Jest pierwsze kilkaset wniosków

W ciągu pierwszego tygodnia kwietnia - od momentu rozpoczęcia realizacji rządowego programu „500 plus” - w Rumi złożono kilkaset wniosków, a, jeśli wziąć pod uwagę ilość mieszkańców i dzieci, może być ich jeszcze kilka tysięcy.

Wniosek „500 plus” można złożyć na kilka sposobów: elektronicznie - najwygodniej wypełnić go online poprzez system bankowości elektronicznej (pod warunkiem, że posiada się konto w jednym z banków, które przystąpiły do programu "Rodzina 500 plus") lub osobiście - wydrukowany i wypełniony wniosek składamy w urzędzie.

Informacji w razie potrzeby udziela Wydział Spraw Społecznych UM pod numerem tel. 58 679 65 40. 

W Urzędzie Miejskim wnioski przyjmowane są na siedmiu stanowiskach w Biurze Obsługi Mieszkańców oraz Wydziale Spraw Społecznych - na potrzeby WSS zostały zaadaptowane pomieszczenia w części budynku i wydzielono dodatkowe pokoje ze stanowiskami do przyjmowania interesantów.

W Rumi wnioski są przyjmowane w poniedziałki w godz. 9-17, a od wtorku do piątku od 7.30 do 15.30. 

 

 

 

 

 

 

 Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Tadeusz Piątkowski

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.