Najważniejsze informacje

29.03.2016 JANOWO

Rewitalizacja pawilonu w Janowie

Na wniosek mieszkańców odnowiony zostanie pawilon, który znajduje się przy ulicy Pomorskiej 11. Znajdują się tam: Dom Kultury, Poczta Polska, Miejska Biblioteka Publiczna oraz inne lokale użytkowe. Inwestycję przeprowadzi latem br. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Janowo”. 

Pawilon zostanie docieplony, wymieniona będzie stolarka okienna i drzwiowa, płytki chodnikowe (zastąpi je kostka betonowa), na dziedzińcu wewnętrznym pojawi się więcej zieleni. W środku Domu Kultury zmieni się oświetlenie, zainstalowana zostanie klimatyzacja, w sali baletowej będzie cyklinowana podłoga, a pomieszczenie, w którym jest zaplecze zostanie zaadaptowane na inne potrzeby, w tym toaletę dla niepełnosprawnych.

***

Już kilka lat temu (było to w 2010 roku) Rada Nadzorcza podjęła uchwałę w sprawie kompleksowego remontu pawilonu przy Pomorskiej 11, jednak ze względu na zawirowania związane z ustawodawstwem dotyczącym spółdzielni mieszkaniowych koncepcja nie zostało w pełni zrealizowana - przeprowadzono tylko niezbędne prace remontowe. Nie zmieniło to potrzeb w zakresie dalszej rewitalizacji, stąd taka decyzja została podjęta podczas marcowego posiedzenia SM „Janowo”.

O odnowienie pawilonu wnioskowali mieszkańcy w 2015 roku w ankietach, które były opublikowane w spółdzielczym biuletynie „Nasze Sprawy” i już pod koniec tamtego roku Rada Nadzorcza wyraziła zgodę na przygotowanie dokumentacji technicznej, potrzebnej do określenia szczegółów rewitalizacji. 

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Hanna Luiza Cegielska

Z zawodu fizjoterapeutka; absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje jako fizjoterapeutka w NZOZ „Salubre” – Centrum Rehabilitacji i Masażu w Janowie. Bezpartyjna. Mieszkanka Rumi od 2000 roku ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.