Najważniejsze informacje

29.02.2016 NADESŁANY FELIETON

Tropem informacji, których niestety nie było

Podobno bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się Wilczy Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbywał się po raz pierwszym w Rumi (a już kilka razy w Polsce jako największy bieg pamięci). 

Organizator ogólnopolski to Fundacja Wolność i Demokracja. Przytaczamy pełny komunikat na temat Rumi z witryny tej inicjatywy: 

Fundacja Wolność i Demokracja oraz Urząd Miasta Rumi, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i SL SALOS zapraszają na lokalną edycję imprezy, która po raz pierwszy odbędzie się w Rumi. 

Przygotowane zostały trasy na dystansach: 1963 metry, będące symbolem daty schwytania i śmierci ostatniego spośród żołnierzy wyklętych,

Spotykamy się o godzinie 11.00 w Hali MOSiR Rumia. Zapraszamy wszystkich chętnych bez względu na wiek. Zgłoszenia do 24.02.2016. Liczba miejsc ograniczona: 300.

I to niestety było jedno z nielicznych źródeł informacji na temat biegu w Rumi. Na próżno szukać takich informacji o wydarzeniu w miejskim biuletynie i, analogicznie, na miejskiej witrynie. W Aktualnościach głucho, w Komunikatach jedyne co zostało podane to zapowiedź utrudnień w ruchu w związku z Biegiem POKOJU Żołnierzy Wyklętych (nota bene bieg „pokoju” się nie odbywa…) 

Szkoda, albowiem bieg ma upamiętać Żołnierzy Wyklętych, więc komunikat powinien się znaleźć tam, gdzie jest to tylko możliwe! 

 

***

 

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Program: 

godz. 8.30 – msza sw. w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Bł. Edmunda Bojanowskiego  ul. Bł. Edmunda Bojanowskiego 1 (z udziałem pocztów sztandarowych, młodzieży SP 6 i delegacji szkół)

godz. 9.30 – składanie kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej (Rondo Armii Krajowej ul. Żwirki i Wigury, ul. Ceynowy) z udziałem wojskowej asysty honorowej z Garnizonu Wejherowo.

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Józef Chmielewski

Wybrany z okręgu nr 1. Członkiem Rady Miejskiej Rumi jest piątą kadencję. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady. Rada Miejska pod jego przewodnictwem we ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.