Najważniejsze informacje

28.01.2016 KONKURS MUZYCZNY

"Małe Trójmiasto Kaszubskie śpiewa kolędy i pastorałki"

7-osobowe jury wyłoniło zwycięzców I Chóralnego Konkursu Kolędniczego „Małe Trójmiasto Kaszubskie śpiewa kolędy i pastorałki”. Niestety nagrody nie trafiły do naszego miasta. 

Organizatorami konkursu popularyzującego rozwój chóralistyki oraz wspierającego amatorską działalność wokalną dzieci, młodzieży i dorosłych byli: Miasto Wejherowo oraz Stowarzyszenie Gmin „Małe Trójmiasto Kaszubskie”. Udział wzięło 17 chórów: 8 dziecięcych oraz 9 składających się z osób dorosłych. W pierwszym etapie każde z miast wyłoniło po dwa chóry reprezentujące je podczas koncertu finałowego. 

21 stycznia w Filharmonii Kaszubskiej zwycięzcy eliminacji lokalnych rywalizowali ze sobą śpiewając kolędy, pastorałki oraz utwory o tematyce bożonarodzeniowej. Tam spotkały się: „Lira” z Rumi, „Cantabile” z Redy i „Art`en` Voices” z Wejherowa w kategorii chórów osób dorosłych oraz „Lira” z Rumi (ponownie), „Consonans” z Redy i „Awokado” z Wejherowa w kategorii chórów dziecięcych.

Występy oceniało jury pod przewodnictwem Piotra Bartelke. W kategorii grup dziecięcych wygrał chór Consonans z Redy (nagroda w wysokości 1500 zł), w kategorii grup osób dorosłych zespół  „Art`en` Voices” z Wejherowa (nagroda w wysokości 2000 zł).

Gratulujemy! 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.