Najważniejsze informacje

15.01.2016 WOŚP 2016

Wielka Orkiestra pobiła w Rumi własny rekord

Mieszkańcy Rumi oraz wszystkie inne osoby, które dołożyły się w niedzielę do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyczynili się do pobicia dotychczasowego rekordu, który wynosił prawie 45 tysięcy złotych. W tym roku suma uzbierana na terenie Rumi wynosi ponad 50 tysięcy złotych.

Pieniądze były zbierane na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Po ulicach chodzili wolontariusze, a w Hali MOSiR oraz Domu Kultury w Janowie odbywały się występy artystyczne przedzielane tradycyjnie już - w tym pierwszym miejscu - licytacjami.

Piłka z autografem Marcina Gortata została oddana za 440 zł, a był to tylko jeden z wystawionych przedmiotów, obok np. okolicznościowych monet wydanych z okazji 20 lat istnienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tabletu, t-shirta albo zestawów kaw i herbat. 

Każdy mógł zobaczyć występy dzieci z przedszkoli, szkół publicznych oraz tanecznych, sportowców (a nawet młodzieżowe przedstawienie) albo podejść do kawiarenki, której prowadzeniem zajęli się wolontariusze. Wszystko razem dało wyjątkowy wynik: ponad 50 tysięcy złotych. Wcześniej najlepszy finansowy wynik WOŚP w Rumi padł w 2012 roku i było to niespełna 45 tysięcy złotych, o 5 tysięcy złotych mniej niż w ostatnią niedzielę. Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.