Najważniejsze informacje

26.12.2015 KULTURALNIE

I Konkurs Chóralny MTK

Stowarzyszenie Gmin „Małe Trójmiasto Kaszubskie” oraz miasto Wejherowo zorganizowały w naszym Gimnazjum nr 1 eliminacje do I Konkursu Chóralnego „Małego Trójmiasta Kaszubskiego”. Wygrał chór „Lira” imienia ks. Stanisława Ormińskiego. Finał odbędzie się 21 stycznia 2016 w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie.

W konkursie były dwie kategorie wiekowe: do lat 16 i od lat 16 wzwyż. Repertuar, który przedstawiali startujący zawierał kolędy, pastorałki oraz inne utwory o tematyce bożenarodzeniowej.

W pierwszej kategorii zaprezentowały się: Chór „Lira” działający przy Szkole Podstawowej nr 6 (dyrygentem jest Pani Maria Ropela), zespół wokalny działający przy Gimnazjum nr 2 (dyrygentem jest Pani Ewa Szmidt), chór „Dziewiątka” działający przy Szkole Podstawowej nr 9 (dyrygentem jest Pan Jan Skałbania) i chór „EEGO CANTEMUS” działający przy Gimnazjum nr 1 (dyrygentem jest Pani Beata Awsiukiewicz).

W drugiej kategorii zaprezentowały się: chór Kaszubski „Rumianie” (dyrygentem jest Pani Marzena Graczyk), chór „Lira” im. Stanisława Ormińskiego (dyrygentem jest Pani Katarzyna Januszewska), zespół wokalny „MUZAika” (dyrygentem jest Pani Marzena Graczyk).

Zwycięzcy, chórowi "Lira" życzymy powodzenia w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie! 

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.