Najważniejsze informacje

14.12.2015 BUDŻET OBYWATELSKI RUMI

Ktoś tu czaruje rzeczywistość?

Na witrynie internetowej um.rumia.pl ukazało się ogłoszenie o nowej edycji budżetu obywatelskiego, który „z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W związku z tym, postanowiliśmy zaangażować mieszkańców już na etapie tworzenia uchwały do trzeciej edycji Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok”. To bardzo ciekawe stwierdzenie, tylko wygląda na to, że po prostu nieprawdziwe. 

Do pierwszego budżetu obywatelskiego w Rumi (rok 2014) wpłynęło 47 WNIOSKÓW. Pisał o tym serwis male-trojmiasto.pl: http://male-trojmiasto.pl/artykul/102689/budzet-obywatelski-w-rumi-skazany-na-sukces-miasto-przeznaczy-1-5-mln-zl-na-jego-realizacje

„Pierwsza edycja programu Budżet Obywatelski w Rumi skazana na sukces. Do rumskiego magistratu wpłynęło aż 47 wniosków. Wyłonione z nich projkety inwestycyjne będą realizowane już w przyszłym roku”.

Do drugiego budżetu obywatelskiego w Rumi (rok 2015) wpłynęło 36 WNIOSKÓW: http://male-trojmiasto.pl/artykul/103447/rusza-glosowanie-nad-rumskim-budzetem-obywatelskim-2016

„Dziś rozpoczęło się głosowanie nad rumskim Budżetem Obywatelskim. Zgłoszono 36 projektów, które dotyczyły m.in. działań inwestycyjnych, remontowych oraz prospołecznych”.

Swoją drogą, nic dziwnego, że ilość złożonych projektów zmniejszyła się, skoro „wiekami” trzeba było czekać na zrealizowanie pomysłów. Tylko dlaczego ktoś czaruje rzeczywistość twierdząc, że budżet "z roku na rok" cieszy się coraz większą popularnością”? 

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Hanna Luiza Cegielska

Z zawodu fizjoterapeutka; absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje jako fizjoterapeutka w NZOZ „Salubre” – Centrum Rehabilitacji i Masażu w Janowie. Bezpartyjna. Mieszkanka Rumi od 2000 roku ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.