Najważniejsze informacje

11.12.2015 ROZRYWKA DLA UMYSŁU

24 godziny turniej, bez żadnej przerwy

To było coś wyjątkowego. Po raz kolejny fani scrabble zebrali się w Miejskim Domu Kultury w Rumi, ale tym razem spędzili tam pełne 24 godziny, przez które grali bez żadnej przerwy. Taką zabawę urządzili sobie zawodnicy z całej Polski w dniach 5/6 grudnia br.

W ogólnopolskim (już piętnastym) Turnieju w Scrabble 24h Non Stop „Le Mans” Rumia 2015 wzięło udział 66 zawodników, w tym wielokrotni mistrzowie Polski. Tym razem wygrał Kamil Górka z Krakowa, nota bene tegoroczny mistrz Polski. Reprezentantka Rumi również zajęła wysokie miejsce.

Piąta lokatę zdobyła Irena Sołdan z rumskiego klubu. Zawodniczka była zmęczona, ponieważ wysiłek fizyczny podczas takich zawodów jest niemały, ale jednocześnie szczęśliwa i od razu zachęcała następne osoby do wzięcia udziału w grze w scrabble w MDK - rumski Klub Scrabble działa tam od piętnastu lat i niezmiennie jest zlokalizowany przy ul. Mickiewicza 19. Członkowie regularnie biorą udział w mistrzostwach Polski, a w 2012 roku zajęli w nich pierwsze miejsce. 

***

Scrabble zostało wynalezione przez bezrobotnego amerykańskiego architekta Alfreda Moshera Buttsa w 1931 roku. W grze mogą wziąć udział 2, 3 albo 4 osoby, a każda z nich losuje płytki z literami i układa  z nich słowa na wspólnej planszy. Za każde słowo otrzymuje się punkty. Wygrywa ten, kto łącznie zdobędzie, jak to w sporcie, większą liczbę punktów.

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Hanna Luiza Cegielska

Z zawodu fizjoterapeutka; absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje jako fizjoterapeutka w NZOZ „Salubre” – Centrum Rehabilitacji i Masażu w Janowie. Bezpartyjna. Mieszkanka Rumi od 2000 roku ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.