Najważniejsze informacje

07.12.2015 DECYZJE WYBORCZE

Co obiecywał Michał Pasieczny?

Pamiętają Państwo trzy pierwsze punkty Wieloletniego Planu Rozwoju Rumi, którymi reklamował się przed wyborami Michał Pasieczny? Jeden z nich nawet już poniekąd zrealizował - zwiększył zatrudnienie, tylko że... w Urzędzie Miejskim. Na to pieniądze się znalazły, ale obiecanych dwóch rond jak na razie "ani widu, ani słychu".

Punkt 1 programu

W Rumi pilnie potrzebny jest jasny plan inwestycji drogowych, a którego brakuje od lat! Kluczowe inwestycje to budowa wiaduktów przy granicy z Gdynią oraz na wysokości Auchan. Musimy w końcu stworzyć plan komunikacyjny. Samochodów jest i będzie coraz więcej. Planując teraz zabezpieczymy tereny pod przyszłe inwestycje i nie dopuścimy do ich zabudowy, tak by uniknąć ewentualnych odszkodowań, gdy trzeba będzie wykupić tereny pod drogi. 

Rozwiązaniem jest stworzenie 10-letniego harmonogramu budowy ulic i jego sukcesywna realizacja. 

Nowe ronda - budowa - Piłsudskiego/Dąbrowskiego oraz Pomorska/Gdańska. 

 

Punkt 2 programu

Wprowadzenie apteki całodobowej w Rumi oraz poprawa jakości usług służby zdrowia. Wprowadzimy opiekę pielęgniarską w szkołach przez pełny tydzień (w niektórych szkołach jest 2-3 dni w tygodniu). Nie będziemy również blokować budowy szpitala w Rumi. 

 

Punkt 3 programu

Walka z bezrobociem. 

Aby mieszkańcom żyło się lepiej, w Rumi musi być więcej miejsc pracy. 

Niezbędne jest skuteczne wykorzystywanie dostępnych programów wsparcia. Ważne jest przyjazne i pomocne podejście do mieszkańców, ale też przedsiębiorców dzięki którym powstają miejsca pracy i dodatkowo wpływa do gminy wysoki podatek od nieruchomości wykorzystywanych pod działalność.

Naszym celem będzie stworzenie nowych miejsc pracy przy pomocy programów wsparcia dla bezrobotnych oraz przedsiębiorców.

 

Ocenę pozostawiamy mieszkańcom Rumi.


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.