Najważniejsze informacje

17.11.2015 ILE NAS TO KOSZTOWAŁO?

Rumię ponoć promuje teledysk…

Na głównej stronie witryny um.rumia.pl ciągle pokazywany jest tzw. klip promocyjny Rumi. Spot przygotowany został na zlecenie Urzędu Miasta. Jego premiera miała miejsce podczas I Gali Budżetu Obywatelskiego. O tym, ile nas wszystkich to kosztowało, ani gdzie i w jaki sposób Rumia będzie promowana nie ma już ani słowa. 

Sam klip mógłby być lepszy. Zaczyna się od pokazania logo „Rumia naturalnie pomysłowa” (tego samego, w którym czerwona kreska lub kropka to ponoć symbol rumskiego przemysłu, ale to już inna bajka…), potem oglądamy dziewczynkę zaglądająca do książek, a następnie puszczającą papierowy samolocik. Jeśli ktoś nie był w Stacji Rumia to nie domyśli się, że właśnie tam były ujęcia kręcone, nic bowiem na to nie wskazuje.

Dziewczynka wygląda za okno, więc jest szansa, że właśnie zobaczymy gdzieś szyld Rumi, ale nie… To może byłoby za proste dla widzów? Dziecko widzi wzgórze, być może rumskie, być może zakopiańskie. Ciężko stwierdzić. 

Potem jest jeszcze trochę ładnych zdjęć przyrody, koła młyńskiego, kaczek, Galerii Rumia i dopiero wówczas oglądamy zawody sportowe, które jednoznacznie skojarzą się z Rumią dzięki stojącym przy drodze reklamom.

Dalej dziewczyna ogląda kilka zdjęć, jedzie między domkami, obok szklanego budynku (podpowiadamy: to przy ul. Grunwadzkiej), a następnie są: Castorama McDonald, Leroy Merlin, samochód kurierski DHL… A w piosence, która jest podkładem dźwiękowym bliżej nieokreślona pani śpiewa w języku angielskim. Tak, to ma sens…

Ps. Sugerujemy porównać, jak wyglądają spoty promocyjne w innych miastach… Taki film zrealizowało również pewne gimnazjum w Gdyni. Pod względem merytoryki i treści jest podobne jak w Rumi, tylko u sąsiadów pewnie nie wydano na to pieniędzy. A w Rumi? Ile nas to kosztowało?

 

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.