Najważniejsze informacje

08.11.2015 11 LISTOPADA

Narodowe Święto Niepodległości w Rumi

Po raz pierwszy w Rumi odbędzie się parada z okazji obchodów rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W programie jest również msza św. oraz koncert patriotycznych pieśni wojskowych, żołnierskich pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego, wieloletniego dyrygenta Chóru św. Cecylii, organizatora koncertów i ciekawych wydarzeń artystycznych promujących polską kulturę muzyczną w kraju i za granicą. 

Program Narodowego Święta Niepodległości w Rumi: 

Godzina 15.00. 

Msza święta za Ojczyznę w Kościele Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. 

Po godzinie 16.00.

Parada, w której będą uczestniczyć grupy rekonstrukcyjne (na czele pojedzie w zabytkowym samochodzie Marszałek Józef Piłsudski w konnej asyście Stowarzyszenia Gdyńskiego Szwadronu Krakusów). Parada przejdzie ulicami: Dąbrowskiego (kościół NMP WW) - Piłsudskiego - Wybickiego - skrzyżowanie Wybickiego/Derdowskiego (przy pomniku Józefa Wybickiego i Hieronima Derdowskiego zostaną złożone kwiaty) - Mickiewicza (hala MOSiR). 

Godzina 17. 

Koncert „Tobie Ojczyzno” w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przygotowany przez Chór Cecylia oraz Pomorską Orkiestrę Symfoniczną pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego. W programie znajdą się pieśni patriotyczne.  


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.