Najważniejsze informacje

10.10.2015 BUDŻET OBYWATELSKI

Pierwsza gala budżetu z rozmachem

W czwartek (15 października br.) odbędzie się I Rumska Gala Budżetu Obywatelskiego. Ogłoszone zostaną zwycięskie projekty wybrane w ramach budżetu na 2016 rok. Oprócz tego burmistrz poinformuje o stanie wykonania wybranych w ub. roku inwestycji. W końcu mamy już październik... W czasie gali premierowo przedstawiony zostanie również spot promocyjny Rumi.

I Rumska Gala Budżetu Obywatelskiego odbędzie się w Galerii Rumia (sala Multikina, 15.10.2015, godzina 18.00).

Głosowanie nad budżetem obywatelskim odbywało się od 23 września 2015 roku do 9 października 2015 roku. W głosowaniu mogli wziąć udział mieszkańcy Rumi, którzy w dniu rozpoczęcia konsultacji społecznych (1 lipca 2015 r.) ukończyli 13 lat. Lista projektów znajdowała się na stronie Urzędu Miasta Rumi. Komisja Konkursowa pozytywnie zweryfkowała 25 inicjatyw. Do wyboru były projekty drogowe, sportowe albo związane np. ze zdrowiem.


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Hanna Luiza Cegielska

Z zawodu fizjoterapeutka; absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Pracuje jako fizjoterapeutka w NZOZ „Salubre” – Centrum Rehabilitacji i Masażu w Janowie. Bezpartyjna. Mieszkanka Rumi od 2000 roku ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.