Najważniejsze informacje

03.10.2015 WYDARZENIE

Rumskie Spotkania Muzyczne

W przyszłą niedzielę odbędzie się kolejna edycja wydarzenia, które będzie promować kulturę muzyczną. Na "Najpiękniejsze melodie świata" zapraszają Miejski Dom Kultury w Rumi oraz Parafia Św. Józefa i Judy Tadeusza. 

W programie znajdą się utwory  m.in. z „Cyrulika Sewilskiego” G. Rossiniego, „Verbum Nobile” S. Moniuszki, ”Zemsty Nietoperza” J.Straussa, „Księżniczki Czardasza” I.Kalmana czy ”West side story” L. Bernsteina. W kościele wystąpią: Anna Fabrello - sopran, Bartłomiej Misiuda - baryton oraz zespól kameralny w składzie: Paulina Leda - fortepian, Joanna Trojanowska – I skrzypce, Emilia Małecka – II skrzypce, Maksymilian Krzak- altówka, Agnieszka Kaszuba – wiolonczela,  Szymon Laskiewicz - klarnet.

Na występ zaprasza dyrektor artystyczny oraz pomysłodawca tego wydarzenia Marek Gerwatowski, artysta Opery Krakowskiej, który pochodz z Rumi: "W ten niedzielny wieczór na publiczność będzie czekać wiele muzycznych niespodzianek, usłyszmy perełki muzyki operowej, operetkowej i musicalowej"

Niedzielny koncert odbędzie się w Parafii Św. Józefa i Judy Tadeusza, w ramach 61 rocznicy nadania praw miejskich Rumi. Rozpocznie się o godzinie 19.00. Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.