Najważniejsze informacje

15.09.2015 ZDROWE ŻYCIE

Warsztaty dietetyczne w Stacji Kultura

Interesująca inicjatywa powstała niedawno w Rumi. W prowadzącej bardzo szeroką działalność (nie tylko związaną z książkami) Stacji Kultura można wziąć udział w warsztatach dietetycznych. Nota bene to kolejny dowód na to, że miejsce tętni życiem.

Najbliższe "zdrowe" spotkanie odbędzie się w przyszłym tygodniu (następne w październiku, listopadzie oraz grudniu), a za każdym razem temat przewodni rozmowy będzie inny. Od razu informujemy, że wstęp na warsztaty oraz konsultacje z dietetykiem jest bezpłatny. 

Ktoś kiedyś powiedział, że odpowiednie odżywianie przypomina dobre, tanie ubezpieczenie zdrowotne. Dieta to temat ważny i dobrze znany. Internet, reklamy, programy - z każdej strony  uczą nas, jak zdrowo się odżywiać.  W tym gąszczu i nadmiaru informacji, można poczuć się zagubionym, ponieważ coraz trudniej wyselekcjonować  realną i pożyteczną  wiedzę na temat odpowiedniej  diety. W Stacji Kultura wiedzę wyselekcjonują specjaliści.

Co my tak naprawdę jemy? Myślimy, że odżywiamy się racjonalnie, ale czy świadomie? Jaka powinna być zdrowa dieta dla kobiet w ciąży? Jaki jest wpływ żywienia na zdrowie? Co powinny jeść osoby starsze? Na te i na wiele innych pytań odpowie Ewelina Siuda, dietetyk, na co dzień związany z fitness clubem MyGym. Warsztaty dietetyczne w Stacji Kultura (początek o godz. 18.00): 

22.09.2015 - Zdrowa dieta dla kobiet w ciąży – jaka powinna być?

20.10.2015 - Dieta dzieci pod lupą. 1000 pierwszych dni

24.11.2015 - Wpływ żywienia na zdrowie. Rola diety w leczeniu chorób cywilizacyjnych i nie tylko 

15.12.2015 - Dieta dla seniora – co powinny jeść osoby starsze? Więcej zdrowia = więcej życia

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Tadeusz Piątkowski

Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej. W bieżącej kadencji, Rady Miejskiej, podobnie jak w poprzednich, pracuje w Komisji Sportu, Rekreacji i Promocji. Wielokrotnie jej przewodniczył. Przez wiele ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.