Najważniejsze informacje

09.09.2015 LICEUM

Mundurowa grupa w ZSO

Moda na klasy mundurowe dotarła również do Rumi. Dzięki temu kolejni młodzi ludzie uczą się szacunku do godła i barw narodowych. 

Na początku tego roku szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rumi Janowie - w II LO im. Józefa Konrada Korzeniowskiego odbyła się odmienna lekcja przedmiotu "Edukacja dla bezpieczeństwa". Oprócz pani dyrektor Lucyny Oglęckiej i pani Kariny Hoła, która uczy "bezpieczeństwa" na sali gimnastycznej byli poseł na Sejm RM i członek Komisji Obrony Narodowej Krystyna Kłosin, zastępca dowódcy Batalionu Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie ppor. Paweł Michowski oraz komendant Straży Miejskiej w Rumi Roman Świrski, były wykładowca Akademii Marynarki Wojennej i pracownik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa w Gdyni Krzysztof Selke i wiceburmistrz miasta Marcin Kurkowski. 

Zainteresowani uczniowie będą nosić mundury i reprezentować w nich szkołę, podobnie jak dzieje się to w innych miejscowościach Polski. "Mam okazję spotykać się w całej Polsce z pracownikami i dyrektorami szkół. Wszyscy mówią to samo: klasy mundurowe powstają jak grzyby po deszczu. Młodzież interesuje się siłami zbrojnymi, służbami mundurowymi i karierą w tym kierunku", powiedziała p. Krystyna Kłosin i trudno nie przyznać jej racji. Moda, z której możemy się cieszyć, dotarła również do Rumi. 

Wykorzystując okazję Komendant Straży Miejskiej w Rumi zachęcił uczniów do wzięcia udziału w IX edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie, w której nota bene uczniowie z Rumi mają już osiągnięcia. Z kolei dzięki kmdr ppor Michałowskiemu klasy II LO w Rumi miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy wejherowskiej jednostki, która zajmuje się zabezpieczeniem łączności dowodzenia i m.in. alarmowaniem dla potrzeb Centrum Operacji Morskich. 

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Józef Chmielewski

Wybrany z okręgu nr 1. Członkiem Rady Miejskiej Rumi jest piątą kadencję. W latach 2002-2006 pełnił funkcję przewodniczącego Rady. Rada Miejska pod jego przewodnictwem we ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.