Najważniejsze informacje

03.09.2015 SPORT

Turniej Orlika o Puchar Premiera RP w Rumi

W naszym mieście odbyła się ogólnopolska inauguracja Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP. Wydarzenie prowadził komentator znany z kanałów sportowych oraz imprezy "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" Sergiusz Ryczel. Ambasadorem imprezy jest Dariusz Gęsior, wicemistrz olimpijski z Barcelony, który również przyjechał do Rumi. Był także trener Arki Gdynia Grzegorz Niciński oraz wiele osób znanych z polityki, w tym minister Adam Korol. 

Inauguracja odbyła się na boisku Orlik 2012 przy ul. Świętopełka. Kompleks został oddany do użytku w 2010 roku, za kadencji Burmistrz Elżbiety Rogala-Kończak. Nosi imię kleryka Zbigniewa Pranczka. W skład wchodzą: boisko piłkarskie o sztucznej nawierzchni, boisko wielofunkcyjne i budynek socjalny przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Rok wcześniej do użytku zostało oddane boisko Orlik 2012 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Janowie. Wstęgę uroczyście przecinała Pani Burmistrz. 

6 edycja Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP rozpoczęła się w Rumi przy akopaniamencie utworu Marka Torzewskiego "Do przodu, Polsko". 

W tym roku do turnieju zgłosiło się 15 255 drużyn, ok. 140 000 dziewcząt i chłopców. Udział w grze to nie tylko wspaniała sportowa przygoda, ale również pierwszy krok do piłkarskiej kariery.

Czterokrotny mistrz świata, minister sportu i turystyki Adam Korol dla Twojej Telewizji Morskiej: 

- Jest 2600 Orlików, kilka tysięcy animatorów, którzy są przeszkoleni do tego, aby prowadzić zajęcia. Turniej jest wykorzystaniem potencjału, który budowaliśmy od wielu lat.    

Relacja w Twojej Telewizji Morskiej: http://telewizjattm.pl/dzien/2015-09-03/35063-rumia-otwiera-ogolnopolski-turniej-orlika-2015.html

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Jolanta Staszewska

Bezpartyjna, zamężna, dwie córki, związana z Rumią od 18 lat. Wykształcenie wyższe, nauczyciel, były dyrektor Gim 2 w Rumi. Wieloletni praktyk i specjalista do ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.