Najważniejsze informacje

02.09.2015 WAŻNE SPOTKANIE

Opieka zdrowotna seniora

14 września w Rumi odbędzie się spotkanie poświęcone opiece zdrowotnej w przypadku osób starszych. Do Miejskiego Domu Kultury zaprasza Rumska Rada Seniorów. Udział zapowiedzieli Poseł Krystyna Kłosin, członkini sejmowej Komisji Zdrowia, przedstawiciel szpitala w Wejherowie, dr Joanna Żurek oraz przedstawiciel Rzecznika Praw Pacjenta.

Spotkanie "Opieka zdrowotna seniora w gminie Rumia" - zgodnie z tytułem - będzie poświęcone zdrowiu osób starszych, opiece długoterminowej, jej dostępności w Rumi oraz opiece szpitalnej. Odbędzie się 14 września o godz. 11.00 w Miejskim Domu Kultury. Uczestnicy otrzymają tego dnia informacje m.in. na temat placówek, które działają w Rumi oraz prawom jakie przysługują osobom starszym. 

Mieczysław Grzenia, przewodniczący Rumskiej Rady Seniorów: 

- Opieka geriatryczna w naszej gminie jest tematem niezwykle ważnym. Ciągle zmieniające się zasady w służbie zdrowia często sprawiają, że ludzie starsi nie wiedzą, do kogo zwrócić się o pomoc. Dlatego serdecznie zapraszamy na to spotkanie nie tylko osoby starsze, ale też wszystkich zainteresowanych (wypowiedź dla um.rumia.pl)

***

Rumska Rada Seniorów powstała w ubiegłym roku z inicjatywy poprzedniej Burmistrz Rumi Elżbiety Rogala-Kończak. Podczas letniej sesji Rada Miejska podjęła decyzję w sprawie nadania statutu RRS. Inicjatywa Pani Burmistrz zapewnia mieszkańcom - seniorom możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym poprzez bezpośredni wpływ na reprezentowanie ich interesów, realizację potrzeb i oczekiwań oraz rozwiązywanie istotnych problemów.

Celem działania Rumskiej Rady Seniorów jest również integracja, wspieranie i reprezentowanie środowiska osób starszych, np. poprzez ścisłą współpracę z władzami gminy przy rozstrzyganiu istotnych spraw seniorów, integrację i wspieranie środowiska osób starszych.Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Zbigniew Rachwald

Współpracuje ze Stowarzyszeniem „Pomóż Sąsiadowi” w dziele pomocy w nauce rumskiej młodzieży. Z ramienia Rady Nadzorczej SM. „Janowo” współuczestniczy w redagowaniu sp ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.