Najważniejsze informacje

12.08.2015 ROCZNICA 15 SIERPNIA

Obchody rocznicowe w Rumi

W najbliższą sobotę (15 sierpnia 2015) odbęda sie w Rumi obchody Dnia Wojska Polskiego i 95 rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Święto Sił Zbrojnych RP jest obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej bitwy ("cudu nad Wisłą") stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej, w 1920 roku. Zostało wprowadzone przez Sejm w lipca 1992 roku.

Uroczystości rocznicowe rozpoczną się o godzinie 9:30 mszą świętą w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Kościelna). Wezmą w niej udział poczty sztandarowe.

Po zakończeniu mszy św., o godzinie 10:30 uczestnicy złożą kwiaty na mogiłach żołnierzy oraz Hipolita Roszczynialskiego znajdujących się na cmentarzu przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Świętopełka). Następnie kwiaty złożone zostaną przy obelisku (ul. Chełmińska) oraz przy pomniku Żołnierzy Armii Krajowej (Rondo Armii Krajowej: ul. Żwirki i Wigury – ul. Ceynowy).

 


Pozostałe aktualności:

Więcej w archiwum

Kim jesteśmy

Kontynuujemy tradycje zapoczątkowane kilkanaście lat temu, w ugrupowaniu "Zasady, Nie Układy”. Ta nazwa to niezmienne credo naszego działania.

więcej >>

NASI RADNI: Henryk Grinholc

Od wielu lat jest zaangażowany w działalność charytatywną. Wspomaga organizacje pozarządowe, kościoły, mieszkańców. Beneficjenci różnych akcji pomocowych zawdzięczają mu wsparcie zarówno finansowe ...

więcej >>

Pół żartem, chociaż serio

To sprawy zbyt poważne, by mówić o nich serio Ludzie, miasto, władza, życie. Opinie, spostrzeżenia i komentarze radnych Gospodarności.